Kayıt Dondurma Dilekçe Örneği

1618
0

Kayıt Dondurma Dilekçe Örneği: Yüksek öğrenim ve alt dallarında okuyan öğrencilere özel olan ve hastalık, yurtdışına göç, taşınma ya da maddi sebeplerden ötürü öğrenimlerine ara verme işlemlerini gerçekleştirebilecekleri kayıt dondurmak amaçlı yazılan dilekçe kullanılmaktadır. Fakülteye yazılacak olan dilekçenin içeriği kısa ve anlatım dili resmi olmalıdır.

Üniversiteye belirtecekleri sorunları en açıklayıcı şekilde yazmaları gerekmektedir. Dilekçeyi ne amaçla yazdığınızı muhakkak belirtmelisiniz. Okuduğunuz üniversitenin ve bölümün tam ismini, ilk başlığa yazılmalıdır. Kayıt dondurma dilekçesi hazırlarken yapılması gereken bazı kurallar şunlardır:

Kayıt Dondurma Dilekçesi Yazarken Dikkat Edilecekler

Resmi bir kuruma dilekçe yazdığınızı dikkate alarak, oldukça öz bir anlatım sergilemeniz gerekmektedir. -Dilekçe yazılacak kağıdın asla buruşturulmaması ya da zarar görmemesi gerekmektedir.

  • Mazeretinizi gösteren bir belge eşliğinde, dilekçenizi teslim etmelisiniz ve mutlaka dilekçe içerisinde yazılı olarak belirtmelisiniz.
  • Dilekçenizin sağ alt köşesinde mutlaka, yazıldığı tarih belirtilmelidir.
  • Adres, e-posta, telefon bilginiz ve öğrenci numaranızı mutlaka yazın.
  • Kayıt dondurma işlemini gerçekleştireceğiniz iki öğrenim yılı, dilekçenin açıklamasında bulunmalıdır.
  • Word dosyası üzerinden çıktı alabilir, ya da boş bir A4 kağıdına, el yazınız ile yazmalısınız.
  • Bilgisayar üzerinden yazmış olduğunuz dilekçenizi, okulunuzun mail adresi üzerinden yollayabilir, ya da elden verebilirsiniz.
  • Kayıt dondurma talebi, ancak yıl içerisinde 2 defa talep edilebilir.
  • Dondurma süresinin bitiminden hemen sonra, tekrar kayıt yaptırmak için dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Bu dilekçeyi verdiğinizde, kayıt dondurma işleminizin süresi yalnızca, öğrenim yılınızın yarısını kapsamaktadır.

Belirtilen yönlendirmelere ve kurallara muhakkak uyunuz. Aksi takdirde dilekçeniz kabul edilemez.

Yüksek öğrenim kurumuna dilekçe yazmak için örnek arıyorsanız, bulunduğunuz üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Word belgesi içerisinde bulunan kayıt dondurma dilekçe örneğini indirerek, belirtilen boşlukları doldurmalısınız. Dilerseniz daha önceki bahsetmiş olduğumuz Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği isimli konumuza da göz atabilirsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here