Kolay Yoldan Kredi Almak

1491
0

Kolay Yoldan Kredi Almak

İnternet üzerinde yapılan işlemlerin gelişmesiyle birlikte kredi almakta bir o kadar kolaylaştı. Artık bankalar kredi almak için internet üzerinden yapılan başvurularda kefil veya herhangi bir belge istememekte. Bu yöntem ile birlikte bankalar, kredi alan insanların kullanımını da kolaylaştırdı. Artık sizde en kolay şekilde internet üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Online Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer internet üzerinden şubesiz kredilere başvuracaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi çekilecek kredi tutarı ve vadesidir: Kredi tutarınızın ödeme planınızı mutlaka incelemelisiniz. Yoksa ilerde sıkıntılar çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra, kredi notunuzun yeterli olması gerekli. Bu durumda şubeden kredi çekmek şansınızı biraz da olsa arttırabilir.

Kredi Notu Düşük İse Online Kredi Alınabilir Mi?

Online kredi değerlendirmesi insan olmadan, kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notuna ve gelirine göre yapılmakta. Bu durumda kredi notunuz düşük ise online kredi alamazsınız. Şubeden başvurmak kredi almanızı kolaylaştırabilir.

Online Kredi Başvurusu İçin Şartlar

İmza yetkisinin kazanılması için 18 yaşını doldurmanız yeterlidir. Fakat bankaların çoğunluğu 20 yaş sınırı getirmiş durumda. Üst sınır bankalar için ise sigorta şirketlerindeki hayat sigortanız yaş sınırı olarak kabul edilmekte. Sigorta şirketlerinde ortalama 70 yaş olarak uygulanıyor. Gelir kredisi ise bankaya ve sizin kredi notunuza göre değişmektedir. Aylık gelirin yarısının aylık kredi tutarını geçmemesi gerekmektedir. Online yapılan ihtiyaç kredilerinde en az 3 ile bütün bankalar 48 aya kadar vade vermekte.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? 

Eğer bankaya olan borcunuz varsa, borcunuzu düzenli olarak ödediğinizde kredi notunuzu yükseltirsiniz. Bunun yanında fatura borcu, kredi borcu veya kredi kartı borcu gibi etmenler kredi notunu yükseltmek için etkili faktörlerdir.

Kolay Yoldan Kredi Almak
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here