Konut Alımlarında Şimdi Al 1,5 Yıl Sonra Öde Fırsatını Kaçırmayın!

1132
0

Konut Alımlarında Şimdi Al 1,5 Yıl Sonra Öde Fırsatını Kaçırmayın!

İnşaat piyasasında yer alan kampanyalarla birlikte çoğu kişinin ev sahibi olması amaçlanırken son dönemde konuşulan 1.5 yıl sonra ödeme kampanyasının detayları kesinleşti. 500.000 TL değerinde olan bir ev için 100.000 TL değerinde peşinat kişilerden alınacak ve kalan miktar için bankalardan çekilen kredi taksitleri 1.5 yıl sonra ödenmeye başlanacak.

Konutta Üçüncü Seferberlik adı ile anılan bu kampanya dahilinde ev sahibi olmak isteyen kişiler en az %5 peşinat vermekle birlikte 20 yıl süre ile kredi çekiminde bulunabilecek. Bu kampanya dahilinde anlaşmalı olan bankalardan çekilecek olan kredilerin taksitleri 2019 yılının Ocak ayında ödenmeye başlanacak.

1.5 Yıl Boyunca Ödeme Yapılamayacak

Konutta Üçüncü Seferberlik kampanyası sayesinde kenarında parası olan çoğu kişi ev sahibi olabilecek. Bu kampanyayla birlikte müşteriler konuttaki değer artışında da faydalanabilecek. Örnek vermek gerekirse, evin inşaattan alınan fiyatı üzerinden kredi çeken ve 1.5 sene boyunca ödeme yapmayacak olan tüketici, bu süre zarfında inşaatın bitmesi sebebiyle evin değerinde yaşanacak olan artıştan yarar sağlayabilecek.

Şuanda 500.000 TL değerinde inşaattan alınan bir ev inşaat bittikten sonra yaklaşık olarak 600.000-630.000 aralığında seyredeceği için tüketici bu durumdan karlı çıkabilecek. Kampanya dahilinde yer alan bankalardan ve konut projelerinden alınabilecek bu evler için henüz net bir bilgi bulunmasa da Emlak GYO’nu kısa bir süre sonra bu bilgiyi açıklaması bekleniyor.

Konut Alımlarında Şimdi Al 1,5 Yıl Sonra Öde Fırsatını Kaçırmayın!
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here