KOSGEB Sıfır Faizli 20.000 TL Destek Kredisi

1662
0

Devlet tarafından özellikle piyasanın durgun olduğu dönemlerde işletmelere destek olması açısından kullandırılan KOSGEB kredilerine yapılan güncellemeler 0 faizli ve ilk yıl ödemesiz 20.000 TL verileceği haberi duyurulmuştu. Yapılan başvurular sonrasında bu krediyi alabilmeye hak kazanan kişiler açıklandı. Şimdi krediyi almaya hak kazanan esnaflar bankaların yolunu tutmaya başladı.

KOSGEB Sıfır Faizli 20.000 TL Destek Kredisi

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, “KOBİ kredisi için toplam 460,000 girişimcinin başvurduğu ve bu kişilerin hepsine kredi verilmesine karar verildiğini açıkladı.

KOSGEB Kredi Sorgulama

Her ne kadar başvuru yapan herkese kredi desteği verileceği bildirilse de sizin yine de başvuru durumunuzu sorgulamanızda fayda var. Sizlerde KOSGEB kredi başvurusu yaptıysanız ve sonuçlarını öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

461 BİN 167 KOBİ’YE KREDİ

Bakan Faruk Özlü, Küçük ve Orta ölçekli işletmeleri geliştirmek için verilen KOSGEB Sıfır Faizli 20.000 TL Destek Kredisi ödemeleri kapsamında toplam 461 bin 167 KOBİ’ye destek verileceği bildirildi.

İlk Yıl Ödemesiz 36 Aya Varan Vadeler

KOSGEB Kredilerinde girişimcilere ilk boyunca ödemesiz sonra aylık ya da 3 er aylık taksitlerle ödeme imkanları sağlanıyor. 3 er aylık vadeler ile kredi almak isterseniz bugün kredinizi aldığınızı düşünecek olursak ilk ödeme tarihiniz 19 Mart 2018 tarihinde olacaktır ve 3 er aylık ödemeler ile toplam 9 taksitte aldığınız 0 faizli krediyi ödeyebileceksiniz.

KOSGEB Sıfır faizli kredi alırken SGK ve Vergi borcunuzun olmaması gerekmektedir. Eğer borçlarınız varsa bu borçlarınız alacağınız kredi miktarından düşülecektir.

KOSGEB Sıfır Faizli 20.000 TL Destek Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB kredisini başta devlet bankaları olmak üzere diğer bankalarda verebilmektedir. KOSGEB kredisi için bir banka giriş yaptığında diğer bankanın giriş yapması zor olduğundan kredi alacağınız ve çalıştığınız bankayı tercih etmenizde fayda var. Ziraat Bankası özellikle bu alanda başarılı çalışmaları ile en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Sizlerde en yakın Ziraat Bankası şubelerine gidere KOSGEB kredinizi alabilirsiniz.

KOSGEB Sıfır Faizli 20.000 TL Destek Kredisi
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here