Kredi Başvurusu İçin Bilmeniz Gerekenler

123
1

Kişisel kredi, kredi oluşturmanın harika bir yolu veya belirli bir finansal gereksinime kısa vadeli bir çözüm olabilir. Bir banka, kredi birliği veya başka bir borç verme kurumu, belirli bir faiz oranında sabit bir süre boyunca parayı iade etme sözünüzün karşılığında ihtiyacınız olan fonları size sağlayacaktır. Bireysel krediler için nasıl başvurulacağının özellikleri, bankadan bankaya değişebilir, ancak temel hususlar aynıdır.

Bütçenizi, Kredi Tutarınızı ve İhtiyaçlarınızı Belirleme

Ne kadar krediye ihtiyacınız olduğuna karar verin. Bireyselnda bulunmanın ilk ve en önemli adımı, ne kadar kredi almanız gerektiğini belirlemektir. Tüm kredilerin faiz oranı olduğunu unutmayın, bu yüzden ödünç alınan miktardan daha fazla geri ödemeniz gerekecektir. Mümkün olan en az miktarda borç almaya çalışmalısınız.

Kredi almak için neyi istediğinizi ve tüm tutarı finanse etmeniz gerekip gerekmediğini düşünün.

Tasarruflarınızı ödünç almanız gereken toplam para miktarını azaltmak için kullanmak isteyebilirsiniz.

Kredi Puanınızı Öğrenin

Kredi başvurusunda bulunmadan önce, çoğu kişisel kredi türüne uygunluğunuzu belirlemek için kredi puanınızın ne olduğunu öğrenmelisiniz. Kredi raporunuzu bankaların web sitelerini kullanarak veya yakın zamanda kredi talebinde bulunduğunuz bir bankadan kredi raporu isteyerek öğrenebilirsiniz. Kredi verenlerin bakabileceği kredi raporu, ödeme geçmişinizi, geçmiş kredileri ve kredi kartı limitlerini yansıtır. Kredi notunuz zayıfsa teminat ve kefil göstermenden kredi başvurunuz olumlu olarak sonuçlanması zor olacaktır.

Bir Bütçe Oluşturun

Ne kadar kredi almanız gerektiğine dair bir benzer bir anlayışla, aylık ödemelerde ne kadar para ödeyeceğiniz konusunda da sağlam bir geri dönüş almanız gerekir. Birçok banka, kredinizle ilgili bir karar verirken gelir oranını dikkate alacaktır. Bu nedenle ödemeleri yapmayı göze alamazsanız, muhtemelen kredi başvurunuz onaylanmayacaktır.

Aylık bir bütçe oluşturmak için aylık gelirinize karşı tüm giderlerinizin bir listesini yapın.

Kişisel kredinize ek bir aylık ödeme yapmak için bütçenizde yer olduğundan emin olun.

Aylık ödeme tutarınız, ödünç aldığınız miktara ve aldığınız faiz oranına bağlı olarak farklılık gösterir.

Farklı Kişisel Kredi Türlerini Karşılaştırın

Kişisel kredi başvurusunda bulunmayı seçerken kullanabileceğiniz birkaç farklı seçenek vardır. Her bir kişisel kredi türü kendi avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir, bu nedenle sizin için doğru olanı seçmeniz önemlidir.

Ev öz kaynakları kişisel krediler ve kredi limitleri, evinizi kısa vadeli bir kredi veya tutarlı bir kredi limiti için teminat olarak kullanmaya dayanır.

Acil ihtiyaç kredileri aşırı derecede tehlikeli olabilir. Bunlar, bir hafta içinde geri ödenmesi amaçlanan ve genellikle yüksek faiz oranları bulunan çok kısa vadeli kredilerdir.

Kredi kartları, bir kredi limiti şeklinde gelen kişisel bir kredi türüdür. Bir banka, kredi, faiz ve ücretlere ilişkin aylık ödemeler karşılığında size kredi vermeyi kabul edecektir.

Bazı bankalar, kredi kartına benzer, ancak gerçek bir kart kullanmadan size bir kredi limiti sağlayacaktır.

Kredi Kartı Borçlarınızı Ödeyin

Kredi başvurusunda bulunmadan önce, kredi kartlarınızdaki ödenmemiş borçları ödemek iyi bir fikirdir. Şu anda sahip olduğunuz toplam borç miktarını azaltmak, kredi notunuzu ve borç / gelir oranınızı önemli ölçüde artırabilir.

Kredi kartı kullanımınızı en üst seviyeye çıkarmak, kullanılabilir kredinizi çok düşük yapacaktır, bu da puanınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Büyük aylık ödemelerin yapılması, yeni bir borç için ödeme yapma yeteneğinizi etkileyebilir ve bu, bankaların kredi talebinizi reddetmesine neden olabilir.

Kredi Opsiyonlarını Seçmek

Farklı bankalar arasında seçim yapın. Bankalar kişisel krediler için seçenekler sunar, ancak her biri sizin göz önüne almanız için kendi avantajları ve dezavantajları ile birlikte gelir. Bir krediye başvurmayı seçmeden önce, krediniz için hangi bankaya kredi başvurusunda bulunacağınızı belirlemelisiniz.

1 YORUM

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here