Kredi Çekerek Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

1338
0

Kredi Çekerek Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

Kredi çekmek borçlanarak yatırım yapmak tamamen kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durumdur. Özellikle Ülkemizde gayrimenkul ve araç sahibi olmak için borçlanma oranı oldukça yüksek. Kira vermek yerine kredi çekerek konut alanlar, yol giderleri yerine araç alarak taşıt kredisi ödeyenler bunlara örnek teşkil etmektedir.

Borçlanma yapılacak işe ve amaca göre farklılık göstermektedir. Eğer borçlanırken olumsuz bir durumdan kurtulacaksanız ve sizin için en mantıklı çözüm buysa tabi ki kredi çekmekte fayda var. Ama sadece toplu param olsun nasılsa bir şeylere yaparım diyerek kredi çekmek isterseniz bu durumda hazır parayı zamanla tüketerek borçlandığınız ile kalabilirsiniz.

En Düşük Riskli Yatırım Şekli Nedir?

Günümüzde artık birçok yatırım şirketleri mevcuttur ve çoğu firmada artık yasal olarak kullanılmakta ülkemizde. Yatırım yaparak hayatınızı biraz daha rahat yaşamak, birikimlerinizi değerli hale getirmek ve ileriki yani geleceğinizi garanti altına alıp daha iyi yaşamak. Tabi ki yatırımınızı yapmadan önce çok iyi araştırmalı ve hesaplarınızı iyi yapmalısınız. Ama şunu unutmamamız gerekiyor hayatımızın her alanında bir risk bulunuyor o yüzden yapacağınız yatırıma dikkat etmeniz gerekmektedir.

Düşük risk şekli nasıl olur derseniz yapacağınız yatırımın ve alacağınız riskin önemini ve uygun yatırım biçimini kendinizin belirleyeceği bir seçim olması lazım. Yatırıma karar verdikten sonra ne kadar yatırım yapacağınız ve karşılığında ne kadar kar elde etmek istediğinizi kendiniz belirlemeniz gerekiyor. Zaten sonrada ne kadar riske girebileceğinizi belirleyiniz. Yatırımınız ne kadar riskli olursa kaybetmenizde mümkündür riskli yatırımlarda.

Risk oranı düşük olan yatırımlar, belli bir getiri oranı olan ve ana para korumalı olarak tabir ettiğimiz bir yatırım şeklidir. Her zaman getirisi belli olsa da bazen planların altında bir getirisi olması mümkün olabiliyor. Risk oranı az olduğu için piyasada daha çok kişi tarafından tercih edilen bir yatırım şeklidir.

Faiz hesabı

Risksiz yatırım için en uygun olan bir yatırım şeklidir. Günlük ve aylık olarak 2 seçenekte olup paranızı herhangi bir bankanın mevduat faizi hesaplarında değerlendirebilirsiniz.

Hazine Bonusu

Devlet güvencesi tarafından oluşan bir borçlanma senedidir ve risk olarak düşük olan yatırımlardan biridir. Bu yatırımda devlete borç vererek, vade bitiminde size devlet aldığı borcu faizi ile geri öder. Para devlet garantisinde olduğu için risksiz ve getiri oranı düşüktür.

Gayrimenkul Yatırımları

Düşündüğünüz yatırım miktarınız, bir emlak almaya uygun ise gayrimenkul düşünebilirsiniz. Alacağınız ev yada dükkanı kiraya verebilirsiniz. Böylelikle anaparanızı korumuş ve getiri sağlamış olmakta birlikte uzun vade planlaması yapılmış bir yatırımdır.

Kredi Çekerek Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here