Kredi Kartı Borcunu Ertelemenin Yolları

173
0

Kredi kartı borcu konsolidasyonu, aylık kredi kartı ödemelerinizi basitleştirmenize veya azaltmanıza, böylece her ay tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Borçları ertelemek ve sizin için en yararlı olan yöntemi belirlemek için ne kadar ödeme yapmak istediğinize, mevcut mali durumunuzun nasıl göründüğüne ve kredi geçmişinizin ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak çeşitli yollar vardır.

Kredi kartı borcunu konsolide etmek, borcunuzu tamamen kapatmak için aylık ödemelerinizi basitleştirmenize ve azaltmanıza yardımcı olabilir.

Kredi kartı borcunu konsolide etmek, birden fazla kredi kartı bakiyesini ideal olarak şu anda ödediğinizden daha düşük bir faiz oranına sahip olan tek bir aylık ödemede birleştirmenizdir.

Ancak borcunuzu konsolide etmek zaman alır ve birçok yöntem ilk önce onaylanıp onaylanmadığınızı görmeniz için bir başvuru süreci gerektirir; bu, genellikle kredi puanlarınızın birkaç puan düşmesine neden olabilecek zor bir kredi soruşturmasıyla sonuçlanır.

Kredi kartı konsolidasyonunun sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için işte size düşünülmesi gereken birkaç yöntem:

Kar Amacı Gütmeyen Bir Kredi Danışma Kuruluşuyla Çalışın

Kredi danışmanlığı kuruluşları tüm finansal durumunuzu gözden geçirebilir ve finansal zorluklarla başa çıkmak ve bir plan oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir. Kredi sorunları, bütçeleme, para yönetimi ve borç yönetimi hakkında tavsiyelerde bulunurlar.

Artıları: Bir kredi danışma kuruluşu, sizin adınıza bir borç yönetimi planı oluşturmak için alacaklılarınızla birlikte çalışabilir ve bu da her ay kredi danışmanlığı kurumuna aylık olarak tek bir ödeme yapmanızı gerektirir. Kuruluş daha sonra alacaklılarınıza ödeme yapmak için sağladığınız parayı kullanır. Kredi danışmanınız, daha düşük faiz oranları için pazarlık yapmak veya belirli ücretlerden feragat etmek için alacaklılarınızla birlikte ortak bir karara varabilir.

Eksileri: Kredi danışmanları, bazı hizmetler için ücret alabilirler ve bir borç yönetimi planına katılırsanız, yeni kredi başvurusunda bulunmama veya mevcut kredilerinizi kullanmama konusunda anlaşmanız gerekebilir.

Bireysel Kredi İçin Başvurun

Borçlarını birleştirmek ve ertelemek için bireysel kredi kullanabilir ve kredi kartı bakiyelerinizi ödemek için bir borç birleştirme kredisinden sağlanan fondan yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, her ay birden fazla kredi kartı ödemesi yapmak yerine, bireysel krediniz için bir ödeme yaparsınız.

Artıları: İyi bir kredi puanınız varsa, bireysel bir kredi için, kredi kartı kuruluşunuzun uyguladığı kredi kartı faiz oranlarından daha düşük bir oranla kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Bireysel krediler esnek geri ödeme koşulları sunar; böylece bütçenize uygun olan birini seçebilirsiniz.

Ayrıca, bazı kredi kuruluşları ödemeyi doğrudan alacaklılarınıza gönderir, böylece kredi fonlarını başka bir şey için kullanmamış olursunuz. Ve birçok borç veren ön yeterlilik için başvuru seçeneği sunar, bu sayede potansiyel seçeneklerinizin kredi puanlarınızı etkilemeden ne olduğunu görmek için kredi alabilirsiniz.

Eksileri: Bireysel kredi almaya hak kazanmak için kredi veren kurumun uygunluk şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Maddi sıkıntınız varsa, başvurunuz kabul edilmeyebilir veya yalnızca kredi kartlarınızdaki geçerli oranla karşılaştırılabilecek bir faiz oranına hak kazanabilirsiniz.

Kredi kartlarınıza olan borçlarını ödeyebilmek için kendiniz için en uygun gördüğünüz yöntemi seçebilirsiniz. Ancak seçtiğiniz yöntemin gerçekten borçlarınızı tamamen sıfırlamanıza ve finansal olarak sizi rahatlatmasına dikkat etmelisiniz.

Kredi kartı borçlarını tek bir borç altında toplamak için uzun vadede sizi daha çok sıkıntıya sokacak bir çözüm yöntemine yönelmek çok da mantıklı olmayacaktır. Ayrıca seçtiğiniz yöntem her ne olursa olsun, elde ettiğiniz hakları ya da aldığınız kredileri sadece borçlarınızı ödemek için kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde, harcama davranışlarınızı değiştirmediğiniz müddetçe borçlarınızı hiçbir zaman tamamen ödeyemeyebilirsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here