Kredi Kartından Nakit Para Çekebilir Misiniz?

149
0

Sadece bir kredi kartı kullanarak nakit para kazanabilirsiniz. Nakit avansla veya kredi kartınızdan bakiye transferi ile nakit ödünç alabilirsiniz. Birincisi bir nevi ödüldür, ikincisi ise sıklıkla ücret ve faize sahiptir.

Kredi kartınızdan nakit para çekmenin birkaç yolu vardır. Birincisi, bakiye baki kazanmak. Ancak, genellikle kredi kartıyla hem ücret hem de faiz ödemeniz gerekmesine rağmen, bir kredi kartından da nakit para ödünç alabilirsiniz.

Bazen, kira ödemeniz, birine ödeme yapmanız veya bazı küçük yerlerde alışveriş yapmanız gerektiğinde kredi kartı kullanamazsınız. Banka kartına erişiminiz yoksa veya masraflarınızı karşılamak için hesabınızda çok az para varsa, ATM’den veya banka memurundan para çekmek için kredi kartınızdan borç alabilirsiniz. Bazı kartlar, bakiye transferi kontrolü kullanarak bir banka hesabına para aktarmanıza izin verir.

İçindekiler

Nakit Geri Dönüş Ödülleri Kazanmak İçin Kredi Kartı Kullanma

Nakit geri ödemeli kredi kartı, bir çeşit ödül kredi kartıdır. Genellikle, belirli alımlar yaptığınızda nakit para ya da puan kazanırsınız. Ödüllerinizi hesap bakiyesi, çek veya bağlı banka hesabına nakit havale için kullanabilirsiniz.

Nakit geri dönüş ödülleri kazanmak, genellikle daha karmaşık ödül yapılarını veya havayolları veya oteller için sadakat programlarını içeren mil veya puanlı kredi kartlarına iyi bir alternatif olabilir. Seyahat ödüllerinin ne zaman ve nasıl kullanılacağına karar vermek yerine kazandıklarınızın tam nakit değerini bilmenin basitliği, kartların bazı insanlar için uygun olmasını sağlayabilir.

Kredi Kartı İle Nakit Avans Alma

Anlık olarak paraya ihtiyacınız varsa, kredi kartınızı nakit avans ile para ödünç almak için kullanabilirsiniz. Nakit avanslar, kredi kartınızı alışverişlerde kullanmaktan biraz farklı şekilde çalışır.

Nakit avans limitiniz, kartınızın genel kredi limitinden daha düşük olabilir. Neredeyse her zaman nakit avans ücreti uygulanır.  Örneğin, nakit avans tutarının belli bir oranı ile çektiğiniz tutar karşılığında ekstra ücret olarak alınabilir. Ayrıca, nakit avansınız derhal faiz tahakkuk etmeye başlayabilir.

ATM’de nakit avans almak için kredi kartınızı kullanabilirsiniz, ancak önce kredi kartınız için bir PIN oluşturmanız gerekebilir ve ATM nakit avans için sizden bir ücret talep edebilir. Alternatif olarak, bir banka şubesine giderek avans alabilirsiniz. Çektiğiniz miktar kredi kartınızın nakit avans bakiyesinden düşülecektir.

Nakit avans ücretleri ve faizleri nedeniyle, hızlı paraya ihtiyacınız olduğunda ve nakit hesabınıza erişemediğinizde kredi kartı nakit avansı son çare olmalıdır.

Çek Hesabınıza Para Eklemek İçin Bir Bakiye Transferi Çekinin Kullanılması

Ayrıca, kredi kartınızı bakiye transferi kontrolü ile bakiye transferi yapmak için de kullanabilirsiniz. Genel olarak, bu yöntem borcunuzu başka bir alacaklıdan kredi kartınıza aktarmayı içerir; bu, kartınızın diğer borçtan daha düşük bir faiz oranına sahip olması durumunda para kazandıran bir seçenek olabilir.

Bununla birlikte, bir bakiyeyi uygun bir nakit hesabına aktarabilirsiniz ve kredi kartınızı nakit almak için etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Nakit avansta olduğu gibi, transfer ettiğiniz tutarın bankaya göre değişen belli bir oranında bir bakiye transfer ücreti olabilir. Kartınız ayrıca nakit çekim tutarınıza göre hemen faiz tahakkuk etmeye başlayabilir.

Paranın nakit hesabınızda görünmesi birkaç gün sürebilir, bu nedenle bu yöntem acil bir durumda nakit para almanın bir yolu olmaz. Ancak, kartınızın bakiye havalesi yıllık maliyet oranı nakit avans yıllık maliyet oranından düşük olabilir, bu da bunu daha iyi bir seçenek haline getirebilir. Ayrıca, bakiye havalesi limitiniz kartınızın kredi limitine denk olabilir, nakit avanslar ise genellikle daha düşük bir limite sahiptir.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here