Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

33473
7

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar: Bireyler zaman zaman kredili ürün kullanımı için bankalara başvuru yaparlar ve ödemelerde problem yaşarlar. Bu kredi kullanan 100 müşteriden 30 tanesinin başına gelen bir durumdur. Bazı şeylerin planlandığı gibi olmaması ödemelerde aksaklık meydana getirir. Bu da KKB denilen kredi notunda düşüş yaşanmasına sebep olur. Hatta ileri ki zamanlarda gecikmeye devam eden borç sicil kaydına işler ve konu hukuksal yollara aktarılır.

Ödeme Düzensizliğinde Önlem Alınmalı

Böyle bir durum yaşamamak adına kredili ürün kullanıcıları, ödeme zorluğu yaşadıklarını anladıkları an itibari ile aksiyon almalıdır. Borcun birikerek daha büyük bir yük olmaması adına taksitlendirmek en doğru yoldur. Taksitleri ödemek hem daha kolay olacak hem de KKB notunda ciddi düşüşe yol açmayacaktır.

Kredi Notu Nasıl Düzelir?

Pek çok birey bu konu ile ilgili sorularının yanıtlanmasını istiyor. Elbette bozulan sicil yeniden düzelebilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu süreç isteyen bir durumdur. Yani birkaç yıldan söz etmek yanlış olmaz. Bunun yanında KKB notunda ciddi düşüş olan kişiler maaş anlaşmalı oldukları bankalardan kredili ürün talebinde bulunabilirler. Çünkü böyle bir durumda bu riskli genellikle maaş bankaları almaktadır.

Ayrıca belirli bir tutar bloke edip müşterisine kredi kartı veren bankalar da vardır. Yine de bu tarz durumlarda TEB, Garanti Bankası, İş bankası, Albaraka Türk, Akbank gibi orta ve büyük ölçekli bankalara başvuru yapmakta fayda vardır. Çünkü küçük ölçekli bankalar böyle bir riski almak istemezler.

Nasıl Kredili Ürün Kullanılır?

Sicili bozuk olan bireylerin başvuruları genellikle ret alır. Ancak özellikle kredi kullanımlarında geliri iyi bir kefil beyan etmek bankanın fikrini büyük ölçüde değiştirecektir. Bunun yanında yine maaş anlaşmalı olunan bankadan başvuru yapmak şansı artıracaktır. Eğer farklı bankalara ait kredili bir ürün kullanılıyor ise buna düzenli ödemeler yapmak yine KKB notunu artıran işlemlerdendir.

Bazı bireylerin bunu bir gaye haline getirip sürekli başvuru yapması işleri daha da kötü bir duruma sokacaktır. Sürekli ret alan başvurular KKB notunu biraz daha düşürür. Bu yüzden iki başvuru arasında minimum 3 aylık bir süre bırakılmalıdır.

7 YORUMLAR

  1. Ben Adana da yaşıyorum burada 10 bankaya gittim hiçbiri de kasıtlı olarak yardımcı olmuyor.Lanet olsun bunların bankacılığına hepsini şikayet edeceğim sicil affı geldi ama bunlar beni permeperişan etti bu saate kadar ayaktayım sayelerinde uyku problemi yaşıyorum.

  2. İyi çalışmalar çok acil olarak nakit ihtiyacım var bana dönermisiniz nakit sıkıntısı nedeniyle ön ödeme yapmam mümkün değil ancak alacağım üzerinden yapabilirim 05358248537 teşekkürler

  3. Bunlarin hicbiri size yardimci olamaz ama eviniz yada arabaniz varsa ipotek edip senetle para verirler baskaturlu bunlara inanip para kaptirmayin

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here