Multineti Paraya Çeviren Yerler Nakit’e Çevirme

1482
0

Multineti Paraya Çeviren Yerler Nakit’e Çevirme: Multinet card sistemi birçok firmanın kendi bünyesinde çalışan personel için uyguladığı kart sistemidir. Multinet kart firmaların kendi bünyesinde çalışan personele ön ödemeli kart olarak sunduğu karttır. Multinet kart ülkemizde diğer kartlara göre yaygın kullanılmaktadır.

Multinet card aylık bakiye yükleme sınırı olmayan karttır. Kart sayesinde yüklenen bakiye miktarı kadar gıda harcaması yapabiliriz. Genellikle büyük marketler zincirinde kullanıma uygun olan Multinet şirket içinde yemek yemeyi istemeyenler içinde avantaj sağlar.Ülkemizde birçok kurumsal firmanın sağladığı kartların en belirgin özellikleri hiç kuşkusuz ki nakit olarak kullanılır olmasıdır.

Multinet card smart modüler teknoloji ile çalışan karttır. Sodexo, Ticket, Setcard kart sisteminde olduğu gibi güzel birikintiler yapmanızı sağlar Multinet kart sodexo kart sistemi çalışma prensibi ile aynıdır. Kartların özelliği devir eme işleminin olması ve içindeki bakiyeyi nakit olarak kullanmamızdır.

Restoran alışverişlerini kolay hale getiren kartlar kafe içinde yemek yerken de kullanılabilir. Multinet kart İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Trabzon gibi büyük illerde çok yaygın kullanılmaktadır. Sodexo, ticket, setcard sistemlerinde olduğu gibi Multinet kart içinde nakit miktara çevirme süreçlerinde belirli bir ücret kesintisi yapılır.

Multineti akaryakıt, restoran, otelde konaklamak, şirket içinde sıcak ve soğuk içecek veren makinelerde kullanabiliriz. Paraya çeviren yerler için yazımızın devamında bilgi veriyor olacağız. Karta üye kuruluşlar tarafından yükleme yapılmaktadır. Bu bağlamda işletmelere çok karlı avantaj içerikli teklifler sunuluyor

Şirket çalışanlarının çoğu kartı yemek yeme için değil de farklı alanlardaki hizmetlerden faydalanmak için kullanıyorlar. Tek bir kart sayesinde artık şirket çalışanlarının iş yerindeki mesai başlangıç giriş çıkışı bile kontrol edilmektedir. Spor, sağlık, market alışverişleri için ideal olan kart sisteminde nakit dönüşümü de söz konusudur. Hatta son dönemde içinde bakiye olan Multinet kartı anlaşmalı nakit veya anlaşmalı pos cihazlarında kullanabiliyoruz. Böylelikle ödeme işlemi çok daha kolay oluyor.

Ülkemizde birçok anlaşmalı marketlerde geçerli olan kart sistemi yaygın kullanılmaktadır. Kart içinde bulunan miktarı illaki aynı ay içinde tüketmenize gerek yoktur. Örneğin Multinet card içinde toplamda 80 TL bakiye kaldı bu bakiye diğer aya sevk eder. Fakat 1 yıl içinde kullanım zorunluluğu olduğunu belirtmek isteriz.

Kart içine ortalama 350- 450 TL arasında yükleme yapılıyor. Belirtilen miktarın çok daha fazlasını yükleyen şirketler de söz konusudur. Yemek fişi içindeki bakiyeyi nakit olarak kullanacağınız zaman ise kart içinden komisyon ücreti alınır.

• Multinet kart içinde 360 TL civarında bir rakam varsa,
• Toplamda %20 komisyon ücreti alınır.
• Komisyon hesaplaması 360*%20 olarak hesaplanır.
• Bu da demek oluyor ki elinize geçen rakam 288 TL’dir.

Yukarıda belirtildiği gibi ortalama 72 TL civarında kesinti söz konusudur.

%20 oranında olan komisyon kesintisi yapmak yerine aslında içindeki miktarı nakite çevirmeden kullanmak çok daha mantıklıdır. Fakat bazı anlaşmalı olan marketlerde Multinet içinde hiç kesinti olmaz. Birçok market kart sistemini komisyon uygulamasına tabi tutmadan müşterinin kullanmasına izin verir. Nakit sisteme çevrim süreçlerinde bazenkomisyon uygulanır.

Multinet Kartınızı Nakit’e Çevirmek için aşağıda bilgileri bulunan formu doldurarak, Multinet kart müşteri yetkililerine ulaştırmanız gerekmektedir. Aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurduğunuz taktirde whatsapp veya telefon e mail sistemi ile size gerekli olan bilgilendirme yapılacaktır.

• Kart Sahibi Ad Soyad
• Firma Adı
• Multinet kart içindeki miktar
• Bulunduğunuz İl ve İlçe Bilgisi
• İletişin Bilgileri
• Telefon:

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here