Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

878
0

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi kullandırma konusunda dikkat ettiği ilk husus düzenli bir gelirdir. Bu nedenle bakıldığı zaman öğrencilerin bankaların bu ve diğer şartlarına uymadığı görülür. Ancak bununla beraber bazı bankalar öğrenciler için özel imkânlar ortaya çıkararak kredi kullandırmaya çalışmıştır. Bu krediler genel olarak düşük vadeli ve düşük faizli olacak şekilde ayarlanmıştır. Miktar olarak da diğer kredi türlerine oranla daha da düşüktür.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

‘Ders çalışmak sizden, ihtiyacı karşılamak bizden’ sloganı ile harekete geçen Ziraat Bankası, öğrencilere kredi veren bankalar arasında en fazla ön plana çıkan banka olmuştur. Buna göre Ziraat Bankası düşük faizli, 36 vade imkânlı krediyi öğrenciler için sunmuştur. Bu krediye üniversite masraflarının yanı sıra, kurs, dershane ya da okul masraflarını karşılamak için de başvuru yapılabiliyor. İlgili krediyi kullanabilmek için banka sizlerden herhangi bir kefil ya da maddi olarak bir teminat göstermenizi isteyecektir. Öğrencilere verilen Genç Bankkartın yanı sıra kredili mevduat hesabı da verilebilmektedir.

Yapmak istediğin her şeyi düşünerek karar ver, verdiğin kararı da mutlaka gerçekleştir. Benjamin Franklin

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankaların başında kamu bankaları gelmekle birlikte bazı özel bankalarda öğrencilere imkân sağlamaktadır. İleride potansiyel müşteri olduklarında kendi bankalarını tercih etmelerini isteyene bankalar bu fırsatı kimseye verecek gibi görünmüyor.

Denizbank Öğrencilere Bireysel İhtiyaç Kredisi

Denizbank, öğrencilere en avantajlı kredi imkânını sunan bankalardan biridir. Buna göre Denizbank üzerinden %0,99 gibi düşük bir faiz oranı ile 2000 TL’ye kadar varan kredi kullanabilirsiniz. 48 Aya kadar vade seçeneği uygulanabilen bu kredi türü tamamen kefilsiz, evraksız ve formalitesiz biçimdedir. Bu krediden yararlanabilmek için Denizbank’tan daha önceden kullandığınız bir hesabın olması yeterlidir. Bu hesaba yapılan para akışının fazlalığına göre banka krediyi sizlere kullandıracaktır.

Yapı Kredi Bankası Öğrenciye Kredi

Yapı Kredi üzerinden tüm öğrenciler 50 bin TL’ye kadar düşük faizli kredi imkânlarından yararlanabiliyor. Aynı zamanda hizmete sunulan bu kredilere 48 aya kadar vade seçeneği uygulama şansı vardır. Bu krediden yararlanabilmek için gerekli evrakları temin ederek en yakın banka şubesine başvurmanız yeterlidir.

İŞ Bankası Öğrenciye Kredi

Sunmuş olduğu hizmetleriyle iŞ Bankası öğrenci ve askerler başta olmak üzere kamu çalışanları ve herkesi kucaklamış bir bankadır. Sizlerde uygun faiz oranlarından kredi alabilmek için ilk olarak bu bankaya gitmelisiniz. Sizlere sunulan seçeneklerden size en uygun olanı tercih ederek kredinizi basit bir şekilde temin edebilirsiniz.

Ne Tür Bir Kredi Alabilirim?

Öncelikle öğrenci olacağınız için çok anlı şanlı tutarlarda kredi çekebilmeyi düşünmeyin size verilebilecek maksimum tutar kefilsiz ve teminatsız 2.000 TL olacaktır. Bu tutarı artırabilmek için kefil ya da bankaya teminat, ipotek vermeniz gerekmektedir.

Maaş Karşılığı Kredi Almak

Günümüzde kredi almanın en kolay yolu maaşınızı kredi çekeceğiniz yere taşımaktır. Bu sayede hem daha düşük faiz oranlarından kredi alabilecek hem de maaşınızdan ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapabileceksiniz.

Kefil Bularak Kredi Almak

Birçok banka müşterinin belirli kriterlerden bir kaçını karşılamadığı zamanlarda müşteriden çalışan ve banka nazarında iyi bir değere sahip bir kefil bulmasını istemektedir. Özellikle kamu bankaları kredi notunuzun düşük çıkması nedeni ile sizlerden kefil istemektedir. Kefil olunan kredi bir nevi kefil tarafından üstlenileceğinden krediyi çeken kişi krediyi ödeme de aksama yaptığında borç icra ya da takibe gitmeden önce kefilden tahsil edilme yoluna gidilecektir. Bu yüzden bir krediye kefil olurken çok dikkatli olmalı ve herkese kefil olmamalısınız.

Teminat Karşılığı Kredi Almak

Elinde nakit parası olan ama bunu kullanmak istemeyen kişiler bu parayı bankaya teminat olarak yatırarak bloke altına alınarak bu para karşılığında kredi alabilirler. Bu şekilde hem birikmiş paranıza dokunmamış olacak hem de işlerinizi yapabilmek için gerekli parayı bankadan sağlamış olursunuz. Hemen hemen bütün bankalar bu şekilde kredi vermektedir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here