Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

3761
0
Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği: Dilekçe kurumsal ortamlarda insanların şikayet ya da istekleri doğrultusunda bulunduğu kurumun yetkili kişisine ulaşma yoludur. İş yerlerinde, bakanlıklarda, banka kuruluşlarında, hatalı yapılan iş kurumlarında, (kurye gibi) eğitim kuruluşları, okul gibi kurumsal yerlerde ve bir çok resmi alanlarda istek ya da şikayetler için kullanılan işlemsel bir yazısıdır. Dilekçe sadece istek ya da şikayeti belli etmekle yazılmaz. Belirli kural doğrultusunda yazılıyor olması gerekir bu sebepten ötürü hangi kuruma yazılırsa yazılsın resmi dilin kullanılması ve belli kurallar doğrultusunda yazılması mecburidir.

Belli metotlar altında yazılan dilekçeler resmiyet altında olduğu için ciddiyet boyutu kazanır. İstek ya da şikayet beyanı dışında dilekçe yazan kişinin tam ve doğru bilgileri yazılmalıdır. Kişinin dilekçe yazacağı yeri tam olarak belirtmesi gerekir. İmzasız dilekçeler kaideye alınmaz. Çünkü kişiye olan aitliğini kaybeder. Bu nedenle bu detaylar resmi kurumlar için önemlidir. Örneğin; okul müdürlüğüne dilekçe örneği olarak okulda yapılması istenen durum için detayların verilmesi önem arz eder. Yazılan durum nedeni, öğrenci işleri ile ilgili ise hangi öğrenci için olduğunun tam belirtilmesi ve resmi dil olması gereklilik gösterir.

Okul Müdürlüğüne Dilekçe Nasıl Yazılır?

TÜRKİYE ÇİMENTO MÜSTAHSİLLERİ BİRLİĞİ ENDÜSTRİ TEKNİK ve MESLEK LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

ATAŞEHİR

Okulunuzun ……… sınıfında öğrenim görmekte olan ………. numaralı …………. öğrencinizin velisi olmaktayım.

Velisi olduğum öğrencinin üniversite sınavlarına hazırlık yapması nedeni ile ”Milli Eğitim Bakanlığının Ortaöğretim Kurumlarının Yönetmeliği’ndeki 36. maddesi 7. fıkrasında bulunan gerekçeler doğrultusunda okul zamanları içerisinde kendisine hak tanınan özürlü devamsızlık hakkından …./…./2017 ile …./…./2017 tarihleri arasında …. gün sayısınca bu haktan yararlanmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını talep ve arz ederim.

Veli

Ad Soyad

İmza

Telefon: ………………..

Adres: ……………………………..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here