Okul Nakil Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

17475
0

Okul Nakil Dilekçe Örneği, Okulların açılması ve geçen yıl girilen sınavlardan sonra öğrencilerin okullara yerleştirilmesi ile bazı öğrenci ve aileleri için bir problem oluştu. Bu problem, taşınma veya başka bir sebeple yerleştirildiği okuldan memnun olmamasıdır. Bazı aileler taşındığı için çocuğunun başka okula nakil olmasını ister, bazı aileler ise yerleştirildiği okul uzak olduğu için veya başka bir sebepten memnun olmadığı için. İşte tüm bu durumlarda nakil için gerekli olan nakil dilekçesinin doğru yazımı çok önemlidir. Resmi bir kuruma yazıldığı için bu dilekçenin doğru yazılmaması talebin ret edilmesine veya hiç cevap verilmemesine neden olabilir.

Okul Nakil Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Okul nakil dilekçesi, tıpkı normal dilekçe gibi yazılır. Öncelikle öğrencinin okuduğu yani kaydının bulunduğu okulun adı başlık şeklinde en üste yazılır. Ardından öğrencinin okul bilgileri yani hangi sınıfta okuduğu ve öğrenci numarası bilgileri yazılır. Bunların ardından öğrencinin T.C. kimlik numarası ve adı soyadı yazılarak hangi okula nakli yapılsın isteniyorsa o okulun adı yazılır ve oraya nakil istenir.

Dilekçenin sonunda resmi bir kuruma yazıldığı için arz edilir ve sağ alta tarih, öğrenci velisinin adı soyadı ve imzası eklenir. Sol alta ise velinin ikametgâh adresi, cep telefonu numarası ve varsa ev telefonu numarası ile birlikte yine varsa e-posta adresi de eklenerek dilekçe tamamlanır.

Okul Nakil Dilekçesi Örneği

KABATAŞ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

2017-2018 Öğretim yılı içerisinde okulunuz 9/B sınıfı 1234 numaraları ve 12345678912 T.C Kimlik numaralı öğrencisi Ali Veli’nin nakil işlemlerinin Beykoz Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’ne yapılmasını istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

../../2017

Öğrenci Velisi

Adı soyadı

İmza

Adres:

Cep telefonu numarası:

Ev telefonu numarası:

E-Posta:

Okul Nakil Dilekçe Örneği

Daha detaylı Okul Nakil Dilekçe Örneği ne ulaşmak için ekte yer olan dosyayı indirip kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here