PTT Kredi Başvurusu

755
0

PTT Kredi Başvurusu

PTT kredisi başvuruları, müşterilerin PTT ile olan ilişkilerine bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. PTT maaş müşterileri, internet bankacılığı, ATM ya da şubeler aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabiliyor. Potansiyel PTT müşterileri ise, sadece şubelere giderek PTT kredilerine başvuru yapabiliyor.

PTT Kredisi Başvuru Şartları

PTT kredisine,18 yaşını doldurmuş ve düzenli gelire sahip olan her birey başvuru yapabiliyor. Başvuru aşamasında; talep edilen kredi türüne göre, farklı faiz oranları ve vadeler uygulanıyor. Krediye başvuracak bireylerin, kredi puanı ya da diğer bankalara olan borçları kredi başvurusu yapmalarına engel teşkil etmiyor. PTT kredi başvurusu esnasında; gerekli gördüğü durumlarda, onaylı düzenli gelir belgesi talep edebiliyor. PTT kredilerinde; müşterilerin düzenli gelirlerine göre (aylık kredi taksitlerinin düzenli geliri aşmaması gerekiyor), kredi başvurusu yapılabiliyor.

PTT Kredisi Onaylanma Aşaması

PTT kredisi için başvuru şartlarını yerine getiren bireylerin; kredi kullanmaları için, finansal geçmişlerinin kredi kullanmaya elverişli olması gerekiyor. Müşterilerin, kredi puanının düşük olması, toplam borçlanmasının fazla olması, yasal takip sürecinde bulunması gibi faktörler kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabiliyor. Müşterilerin, yeterli kredi puanına sahip olması ve diğer PTT şartlarını yerine getirmesi durumunda ise kredi başvurusu olumlu olarak sonuçlanabiliyor. Kredisi onaylanan müşterilere, PTT vadesiz hesabı açılıyor. Müşterinin talebi doğrultusunda; kredi tutarı nakit olarak ödenebiliyor ya da müşterinin, vadesiz hesabına aktarılabiliyor.

PTT Kredisi Geri Ödeme

Kredisi onaylanan müşterilere, PTT tarafından ödeme planı oluşturuluyor. Ödeme planı müşterinin tercih ettiği tarihlere göre (maaş gününe yakın ya da düzenli gelir tarihine yakın seçilen ödeme günleri, ödeme kolaylığı açısından fayda sağlayabiliyor) belirlenebiliyor. Kredi taksitlerinin geri ödemesinde; sorun yaşamak istemeyen müşteriler, maaşlarını PTT’ye taşıyarak otomatik ödeme talimatı verebiliyor. Kredi taksitleri unutulsa dahi; müşterinin hesabında yeterli tutar olması durumunda, kredi taksiti otomatik olarak ödeniyor.

PTT Kredi Başvurusu
5 (100%) 1 vote
GENEL DEĞERLENDİRME
PTT Kredi Başvurusu
PAYLAŞ
Önceki makaleİş Göremezlik Ödeneği Bankaya Gönderilmesi
Sonraki makalePTT Cumartesi Açık Mı?
Doğukan
Finans724.com Yatırım Uzmanı: Uzmanlık alanlarım arasında sosyal medya, e-ticaret ve girişimcilik yer alıyor. Sizlere özellikle yatırım konusunda öneri ve görüşlerim ile yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here