PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

973
0

PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her insan para kazanmak için çeşitli işlerde çalışıyor ve bir şeyler yapıyor. Çünkü bir insanın hayatını devam ettirebilmesi, sürdürebilmesi için en çok gerekli olan şeylerden birisi de para. Ev almak, arabayı yenilemek, tatil yapmak, yeni bir iş kurmak, mevcut olan işi geliştirmek yada büyütmek, kısacası bir insanın hayatta yapmak istediği her şey için paraya ihtiyacı oluyor. Fakat bazı durumlarda, elde ki para yetmeyebiliyor.

Böyle durumlarda birçok insanın ilk olarak yaptığı şey, en yakın bankaya gidip kredi çekmek. Bugün birçok banka, uygun seçeneklerle müşterilerine kredi veriyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, bankaların sunduğu geri ödeme seçenekleri. Tıpkı bankalar gibi, müşterilerine kredi veren bir başka kurum da PTT.

PTT Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Hepimizin bildiği gibi, bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilmek için bazı şartlara uymak gerekiyor. Aynı şekilde PTT’den kredi başvurusu için de bazı şartlar gerekiyor, bu şartlar şunlardır;

  1. PTT, kredi başvurularının hepsinde 10 lira ücret talep ediyor, başvurunuz olumsuz sonuçlandığında bu parayı geri alabiliyorsunuz.
  2. Kurum olarak en fazla 36 ay vadeli geri ödemeli kredi kullandırdıkları için ödeme sıkıntısı yaşamamak amacıyla, yüksek miktarda kredilerden uzak durulması gerekiyor.
  3. Kredi başvurusunda en az 500 lira talep edilebileceği gibi, en fazla 40.000 TL kredi miktarı kullanılabiliyor.
  4. Ayrıca emekli maaşını PTT şubelerinden alıyor olmak gerekiyor, bunun dışında en fazla 80 yaşına kadar kredi çekilmesine izin veriliyor.
  5. PTT de dahil olmak üzere tüm bankalardan kredi kullanan bireyler, BDDK tarafından yeni çıkarılan kanun gereği hayat sigortası yaptırmak zorunda.

PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT şubelerinden kredi başvuru işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

  1. İlk önce nüfus cüzdanı ile birlikte bir PTT şubesine giderek, kredi için başvuruda bulunmak gerekiyor
  2. Şubenin size vereceği başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor
  3. Doldurmuş olduğunuz form, şube tarafından anlaşmalı bankalara yollanır,
  4. PTT şubesinden, kredinizin onaylandığına dair mesaj almanız durumunda, en yakın şubeye giderek gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde doldurmak şartıyla kredi için çekeceğiniz parayı almanız mümkün.
PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here