QNB Finansbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

1788
0

Ülkemizde en çok müşteriye sahip bankalar arasında QNB Finansbank yer almaktadır. Eskiden sadece “Finansbank” ya da “Finans Bankası” ile adı bilinen banka, son gelişme süreci sonrasında hizmetlerini yenilemiş ve aynı zamanda “QNB Finansbank” olarak adını değişmiştir. 1 Şubat 2018 tarihi itibariyle geçerli olan yasa, tıpkı diğer bankalar için olduğu gibi Finans bankası için de geçerli olmaktadır. Buna göre, sahip olduğunuz kredi ya da banka kartınızı internetten alışveriş yapmak istediğiniz zaman kullanmak istiyorsanız, önce kartınızı internet alışverişine açtırmanız gerekiyor. Bu oldukça basit bir işlemdir.

QNB Finansbank Kredi Kartı

Bilindiği gibi kredi kartları belli limitler dahilinde kullanılabilmektedir. Son yıllarda internet kullanım oranının artması ile birlikte pek çok banka müşterileri artık ihtiyaç duydukları eşyaları internetten satın almayı tercih ediyorlar. Sizler de eğer QNB Finansbank müşterisiyseniz ve bu bankanın sizlere vermiş olduğu kredi kartı/banka kartı ile internette ki alışveriş siteleri üzerinden herhangi bir ürünü satın almak istiyorsanız, önce kartınızın bu özelliğini açtırmanız gerekiyor.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer henüz bir kart sahibi değilseniz de, yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunmanız hiç de zor değildir. Nitekim tıpkı diğer bankaların yaptığı gibi Finans bankası da kredi kartı başvurusunu online ortamda kabul etmektedir. Yani bankanın resmi web sitesi üzerinden dolduracağınız kredi kartı başvuru formu ile kolay ve zaman kaybetmeden kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Yeni aldığınız ya da zaten yıllardan beridir sahip olduğunuz, Finansbank kredi kartınız varsa bu kart ile internetten alışveriş yapabilmeniz için ise kartı internet alışverişine açmalısınız. Bu basit bir onay işlemidir ve aşağıdaki yöntemlerden herhangi bir tanesini uygulayarak, sadece 1-2 dakika içerisinde kartınız internet alışverişlerinde kullanılabilir bir özelliğe sahip olacaktır.

Buna göre; Banka hesabınızda belirtmiş olduğunuz telefon numarası üzerinden bir kısa mesaj göndererek, kartınız için onay verebilirsiniz. Bunun için banka hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan hattınızın takılı olduğu telefonunuzun kısa mesaj kısmına girerek, yeni mesaj oluşturu seçmelisiniz ve bu kısımda “INTERNET” yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını yazarak 2273’e göndermelisiniz. Bu mesaj ücretsizdir ve mesajı gönderdikten sonra 2 dakika içerisinde işlem tamamlanmış olacaktır.

İnternet Bankacılığı üzerinden de kartınıza onay vermeniz kolay ve mümkündür. Bunun için internet bankacılığı şubesine giriş yapmalı ve sonrasında ayarlar kısmından, güvenlik ayarları adı altında kartınızın internet alışverişine açılması ayarını onaylayabilir siniz.

En az internet bankacılığı kadar kolay bir diğer yöntem ise mobil bankacılıktır. Bu, Finansbank mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir.

Bu yöntemlerden herhangi bir tanesi ile dilediğiniz zaman kartınızın ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu sayede kartınızın çok daha güvenli bir şekilde kullanımı sağlanmış olur.

QNB Finansbank Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Bilindiği gibi internetten alışveriş yapabilmek için sadece kredi kartı şart deği, nitekim aynı zamanda banka kartları ya da bir diğer ifade ile bankamatik kartları da aynı görevi yerine getirmektedir. Sadece banka kartları için taksit gibi seçenekler söz konusu değildir. Sonuç olarak banka kartınız için de onay vermeniz için yukarıda sıralandırdığımız yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Yeni kartlar zaten otomatik olarak kapalı olarak müşteriye veriliyor. Hem bu yeni kartları hem de 2018 yılından önce alınmış olan kartları açtırmak için bu onay işlemi kolayca yapılabilmektedir. Üstelik her alışveriş yapmak istediğinizde tek tek onay vermeniz de gerekmiyor. Nitekim bu sadece basit bir güvenlik ayarı olarak görülmelidir. Bu ayarı dilediğiniz bir zamanda, dilediğiniz bir şekilde değiştirebilme imkanına sahipsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here