Rapor Parasını Hangi Numaradan Öğrenebilirim?

5552
0

Rapor Parasını Hangi Numaradan Öğrenebilirim?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bağlı olarak sosyal güvenlik hizmeti veren Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde vatandaşa destek vermek amacıyla kolay ulaşılabilecek, 7 gün 24 saat destek verecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi adında birim kuruldu.

Bu birime gerek www.alo170.gov.tr sitesi üzerinden, gerek ALO 170 Hattından her türlü soru ve sorunları, öneri ve şikayetleri bildirebilirsiniz. Sorularınıza hemen cevap verilmekte, hemen cevap verilemeyen sorular da ise talebiniz alınıp 72 saat içerisinde çözüm bulunarak size dönüş yapılmaktadır. SGK Danışma Hattı personeli ve sistemiyle son derece iyi bir hizmete sahiptir.

SGK Danışma Hattı Üzerinden Destek Alabileceğiniz Bazı Konular Şöyledir;

  • Sigortanız zamanında yatıyor mu?
  • Bilginiz dışında çıkışınız yapılmış mı?
  • Sigorta primleriniz aldığınız maaş üzerinde mi yatıyor?
  • Genel Sağlık Sigortası borcunuz var mı?
  • Ne kadar İş görmezlik Ödemesi (rapor parası) alırsınız? Ne zaman alırsınız?

SGK Danışma Hattının Amacı Nedir?

  • Kayıt dışı istihdamı önlemek
  • Vatandaşın memnuniyetini ölçmek ve arttırmak
  • Soru ve sorunlara doğru ve hızlı cevap vermek
  • Verilen hizmetin kalitesini arttırmak.

SGK Danışma Hattı Ücretli Mi?

Halk arasında yaygın olan ücretsizdir görüşünün aksine SGK Danışma Hattı ücretli bir servistir. Müşterisi olduğunuz her operatör kendi tarifelerine göre ücretlendirme yapmaktadır.

Ücretlendirmeler Şu Şekilde Yapılmaktadır;

Türk Telekom müşterisi iseniz konuşmanız sabit hat arama periyodu ile ücretlendirilir. Eğer her yöne ya da sabit hat yönüne konuşma kullanım hakkınız var ise, mevcut konuşma kullanım hakkınızdan düşülür. Turkcell müşterisi iseniz aynı koşullar geçerlidir. Her yöne veya sabit hat yönüne konuşma kullanım hakkınız var ise mevcut kullanım hakkınızdan düşer. Konuşma kullanım hakkınız yok ise sabit hat yönüne arama ücretlendirme periyodu ile ücretlendirilir siniz. Vodafone müşterisi iseniz yine aynı koşullar geçerlidir.

GENEL DEĞERLENDİRME
Rapor Parasını Hangi Numaradan Öğrenebilirim?
Önceki makaleİş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama
Sonraki makaleİş Bankası Konut Kredisi Hesaplama
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here