Senetle Kredi Altın Veren Kuyumcular

9577
121

Senetle Kredi Altın Veren Kuyumcular

Bankalar vatandaşlara yönelik en büyük nakit imkanını yaratan kurumdur. Ancak özellikle son zamanlarda bankaların kredi kullandırma konusunda beklediği şartlar artmıştır. Özellikle kredi sicili bozuk olan kişiler bu durumdan oldukça kötü etkilenmiştir. Zira bankalar kredi sicili bozuk olan kişilere kredi kullandırmak konusunda oldukça olumsuz düşünüyor. Bu durum karşısında alternatif yollara yönelmeyi düşünen vatandaşlar için birçok farklı yöntem geliştirilmiştir.

Günümüz koşullarında bazı firmalardan, kuyumculardan ve tefecilik işleri yürüten yerlerden senet karşılığı kredi alabilmek mümkündür. Bu anlamda kuyumcular özellikle esnaflar arasında büyük bir iş görüyor. Şuan için tüm kuyumcuların bu hizmeti verdiğini söylemek elbette mümkün değildir. Ancak bu yöntem gitgide yayılmaya başlıyor denilebilir. Şu an için özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde gelişmiş bir sistem olarak görülüyor.

Kuyumculardan Senetle Nasıl Kredi Alırım?

Kuyumcular özellikle güvendiği kişilere aylık belirli taksitler halinde kredi kullandırıyor. Bu kredilerden daha çok esnaflar faydalanıyor dersek yanlış olmaz. Zira bu anlamda esnaflar arasında belirli bir dayanışma var. Esnaf dışında herhangi bir kişinin de kuyumculardan kredi alması mümkündür. Ancak bu durumda bile bir esnafın gelip size kefil olması gerekebilir.

Kuyumcular kredileri iki şekilde sunabiliyor. Kredi çekeceğiniz kuyumcu size direkt olarak altın verebilir. Bu altını da başka bir kuyumcuda bozarak nakit para haline getirebilirsiniz. Aynı şekilde kuyumcu size direkt olarak nakit para da verebilir.

Kuyumcudan altın almak için kredi kartını da kullanabilmek mümkündür. Herhangi bir bankadan kredi kartı sahibi olan kişiler taksitle bankadan altın alabilir. Bu vadeli satıştan yine bankalar kazanç elde ettiği için, bu yöntem kuyumculara da avantajlı geliyor.

Kuyumcular Senetsiz Kredi Verir mi?

Kuyumcular genel olarak güvendiği ve yakınında olan kişilere karşı senet imzalatmayabiliyor. Ancak bu anlamda özellikle esnaf olmayan kişilere genel olarak senet imzalattırılır. Kuyumcu size krediyi senet karşılığı verecek ise bu durumda size çok fazla yakın olmadığı anlamına gelir. Bu durumda sizlerin gelir durumunu ya da üzerinize kayıtlı olan gayrimenkulleri inceleme talebinde bulunabilir.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle kredi alamadıysanız eğer bu durumda kuyumculardan altın alıp farklı bir kuyumcu da bozdurabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kuyumcular artık kredi kartıyla altın satışı yapmaktadır. Üstelik eskiden alınan komisyon artık alınmıyor. Eğer tanıdık bir kuyumcunuz varsa ondan senet yaparak altın alabilir ve bunları paraya çevirebilirsiniz. Senetle altın veren kuyumcuları sizlerde paylaşarak almak isteyen kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Senetle Kredi Altın Veren Kuyumcular
5 (100%) 1 vote

121 YORUMLAR

 1. Merhaba ben Ayşe Yılmaz İstanbul Ataşehirdeyim, Senetle altın veren kuyumcuların telefonunu almak istiyorum; 10.000 tl ihtiyacım var, Senetle ödemek istiyorum. Senetle kredi veren yerlerin varsa adres veya telefon bilgisini de verebilirseniz sevinirim. Iyi çalışmalar

 2. ANKARA’DA ikamet ediyorum 17000 liraya ihtiyacım özel sektör çalışanıyım aylık ortalama net gelirim 1800 lira yardımcı olabilecek varsa lütfen arasın

 3. Slm benimde 3 bin liraya ihtiyacım var senetle altın veren İstanbul’da kuyumcu telefonu adresi verirseniz sevinirim…

 4. Izmir Foça da denizciyim sözleşmeli askerim 10 bin TL altına ihtiyacim var aylık bin lira geri ödemeli sorunsuz oderim yardimci olurmusunuz acil

 5. Merhaba benim 20000 TL senetle altına ihtiyacım var Antepte yaşıyorum antepte senetle altın veren kuyumcu var ise beni acil arasın tlf

 6. Herkese merhaba,

  Ben İzmir Federasyonu’ndan özel, güvenilir, güvenilir bir kredi verenim
  borç veren; Dünyanın dört bir yanına işyerleri ve bireylere borç veriyorum.
  düşük ve uygun faiz oranı% 2’dir. Eğer tarafından bir kredi reddedildiyse
  banka finans kurumu için bir veya daha fazla neden, veya finansal olarak mısınız
  iş kredisi, kişisel kredi, ipotek kredisi, araba arayan sıkılmış
  kredi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyon kredisi, teminatsız kredi ve girişim
  Başkent ?
  Krediniz için doğru yerde bulunuyorsunuz Çözümler Eğer ilgileniyorsanız
  kredi teklifi, lütfen İzmir Federasyonu’ndan e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin:

  Saygılarımla,

  Bayan Linda Robert.

 7. Merhaba ben İsmail izmirden çok acil nakite ihtiyaçım var hemen dönüş yaparsanız sevinirim 0553 927 90 01

 8. Merhabalar nakit sıkıntısı olan arkadaslara 10 bin tl ye kadar yardımcı olabiliyorum koşulları uyan arkadaşlara tabi kesinlikle ön ödeme yok kesinlikle banka kredisi kullandırmıyorum bir firmadan senetle telefon alabiliyorsunuz ve bunu nakite çevirtiyorum size mail atarsanız yardımcı olurum

 9. İyi çalışmalar dilerim çok acil olarak nakit ihtiyacım var bana dönermisiniz nakit sıkıntısı nedeniyle ön ödeme yapmam mümkün değil ancak alacağım üzerinden yapabilirim. teşekkürler

 10. Ben izmir çiğlide memur olarak çalışıyorum maşımın 4/1 nde haciz olduğu için kredi çekemiyorum 5000 tl ye ihtiyacım var faizli bir şekilde ödeme yapabilirim.

 11. Merhaba;

  Senetle, maksimum 10 taksitte geri ödemek üzere 10.000 TL ihtiyaç duymaktayım.
  Benimle iletişime geçerek bu konuda destek sağlayabilecek birisi olursa çok memnun olurum.
  Şimdiden teşekkürler

 12. Merhaba acil 5000 tl ihtiyacım var bir yılda geri odeyebilirim yardımcı olur musunuz Senetle altın veya nakit

 13. ank da yaşıyorum 20.000 tl ye ya da altına ihtiyacımvar özel şirkette 8 yıldır çalışıyorum 4000 tl maaşımvar

 14. merhabalar senetle altın almak istiyorum 3.000 tl kadar nereye başvuruda bulunmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

 15. Herhangi bir mali yardima mi ihtiyaciniz var? Bireysel Krediler? Isletme Kredileri? Ipotek kredileri, tarim ve proje finansmani? Biz% 3 faiz oraninda kredi veriyoruz!

 16. Merhaba. Önceki yorumumda mail adresimi yanlış yazmışım. Bana da yardımcı olur musunuz lütfen. İzmir deyim.

 17. Ben ayşe yıldız nakit paraya sıkıştık çoğumun okulu için
  Senetle para altın ne olursa 20bin tl istiyorum yardımcı olursanız lütfen

 18. İstanbul’da ikamet ediyorum. Aylık 650/750 TL geri ödemeli olmak üzere senetle altın veya nakit paraya ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilecek kişi veya kuruluşlarla iletişime geçmek isterim.

 19. Merhaba Emekliyim kentsel dönüşümde bir evim var kirada alıyorum 30000 bin tl lik altına ihtiyacım var senetle ne kadar taksit yapıyorsanız parada olabilir

 20. Merhaba acil 15 bin ihtiyacım var senetle altın almak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim çok acil ama çok. İstanbul da ikamet etmekteyim Bağcılarda çalışıyorum, 3500 gelirim var aylık 1500 kadar ödeme yapabilirim .merak ediyorum acaba buradan ulaşıp sıkıntısını giderenler var mı?

 21. Merhaba
  İstanbul’da ikamet ediyorum. 10.000 bin tl ye ihtiyacım var. Maaşım 3500 tl . Aylık düzenli olarak ödeyebilirim.

 22. Acil olarak 3000 lira nakite ihtiyacım var faizi neyse ödemeye razıyım 15 haziran 2018 tarihinde tamamını kapatıcam borcumun

 23. Merhaba Ankarada yasiyorum 25.000 e ihtiyacim var senetle yardimci olabilecek kuyumcu vs bana ulasabilirmi aylik 2000 odeme yapabilirim.

 24. Merhaba bursada bir bankada güvenlik görevlisi olarak calisiyorum. Kredi kartlarim takibe düşecek acil 5 bin tl lazim senetle altin yada baska bir yöntem varda lütfen ulaşır mısınız.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here