Senetle Kredi Veren Faktoringler Şirketler

5463
7

Senetle Kredi Veren Faktoringler Şirketler

Günümüz geçim koşullarının zorlaşmasına bağlı olarak nakit gereksinimi giderek artmaktadır. Günlük ihtiyaçlar, ödenmesi gereken faturalar, ortaya çıkan acil durumlar karşısında belli zamanlarda fazladan paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaçlar karşısında ilk başvuracağımız kuruluşlar bankalardır. Fakat bazı durumlarda bankalar sıkıntılarımıza çözüm olamamaktadır. Nakit sağlama konusunda bankalar belli kriterler koşuluyla kredi kullandırmaktadır.

Bu kriterler sigortalı çalışmanız, en az altı aydır çalışıyor olmanız, kredi notunun belli bir seviyede bulunması, başka bir kredinizin olmaması, talep edilen miktarı ödeyebilecek gelire sahip olunması, gerekli görürse kefil ve ipotek gibi öncelikleri göz önünde bulundurarak ihtiyaç sahiplerine kredi kullandırmaktadır.

Senetler Kredi

Herhangi bir nedenden bankadan kredi sağlayamayanların başvurduğu bir yöntemdir. İşleyişi bankalara benzerlik gösterir. Bankalardan daha fazla faiz uygulanmaktadır. Tek artısı bankalar gibi başvuranların taşıdığı kriterlere çok fazla takılmamalarıdır.

​​​​​Bankaların İhtiyaç Gidermediği Durumlarda Senetle Kredi Devreye Girmektedir

Senetle Kredi Kullanımı Nasıl Gerçekleşir?

Senetle kredi kullandıran belirli şirketler bulunmaktadır. Bu şirketlere başvurarak kredi talep edilmekte, talep edilen miktarın üzerine belirli oranlarda faiz eklenerek müşteriye kredi kullandırılmaktadır. Aylık ödeme tablosu düzenlenmektedir. Bu tabloya göre talep ettiğiniz vadeye bağlı olarak senet düzenlenmektedir. Bu senetler kredi veren şirket tarafından doldurulur, kredi talep edene imzalattırılır. Senedin vadesinde ödeme yapılıp, o aya ait senet geri alınmaktadır. Bu işlem aslında bankaların anonim hali olarak da düşünülebilir.

Bankaların finansman sağlamadığı durumlarda İnsanların oluşturduğu çözüm yollarındandır. Bu şirketlerde kullanılan kredinin zamanında ödenmesi önemlidir. Aksi durumda, aylık ödemeler geciktiğinde bankalar gibi belirli bekleme süreleri yoktur. Vadesi geçen senetler üzerinde tahsil edilmek için işlem yapılmaya başlanır. Üzerine faiz ve tüm yasal masraflar eklenmiş hali ile kredi kullanandan tahsil edilmektedir. Bu yüzden ödemelerde zorlanılacağının düşünüldüğü durumlarda senetle kredi kullanımına başvurmamak gerekmektedir.

Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Senetle kredi verenler arasında kuyumcularda yer almaktadır. Peki ama nasıl mı? Bildiğiniz gibi bazı kuyumcular altın satışlarını taksitle senet ile yapmaktadır. Aldığınız altınları nakite çevirerek ya da altın olarak kullanarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

7 YORUMLAR

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here