Senetle Kredi Veren Şirketler

Senetle Kredi Veren Şirketler: Findeks sistemi ile birlikte bankaların kredi siciline çok daha fazla dikkat etmesi, insanların bankalardan kolay bir şekilde kredi çekmesini engellemiştir. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler kredi çekemez olmuştur. Bu da doğal olarak kişileri alternatif bazı yollara teşvik etmiştir. Esnaflar başta olmak üzere birçok vatandaş artık senet ile borç para veren firmalara yönelmiştir.

Bu durumda size alternatif oluşturacak en büyük yöntem senetle kredi veren şirketler olacaktır.

Kimlerden Senetle Kredi Alırım?

Günümüz piyasası göz önüne alındığı zaman şuan için birçok farklı finans şirketinden senetle kredi alabildiğiniz gibi; semt kuyumcularından ve tefecilerden de senetle kredi alabilirsiniz. Bu tarz yollarda kredi notu ya da gelir durumu gibi detaylar olmayacağı için kişiler daha rahat nakit ihtiyacı giderebiliyor.

Başvuruları daha çok internetten alan ve kendilerine internet üzerinden ulaşma imkanımızın olduğu finans şirketleri, senetle kredi veren en yaygın araçtır. Bu şirketlere başvuru yaptığınız zaman öncelikle belirli bir süre boyunca hakkınızda araştırma yapılır. Elbette bu sürede üzerinize kayıtlı olan gayrimenkullere kadar detaylı bir araştırma yapılır.

Ancak burada dikkat etmek gereken durum ise, borcu aksatmamak olacaktır. Zira finans şirketleri borcun ödenmemesi durumunda bankalar gibi birkaç aylık bir süre tanımaz ve genelde direkt yasal işlem başlatılır.

Semt Kuyumcularından Nasıl Kredi Alınır?

Bankaların kredi kullandırmadığı durumlarda alternatif olarak çözüm üreten araçlardan birisi de semt kuyumcularıdır. Bu durumdan özellikle esnaflar büyük oranda faydalanıyor. Esnaflar arasında daha sıkı bir dostluk olduğu için senet karşılığı kredi alabilmek mümkün oluyor. Aynı zamanda bir vatandaşın görüştüğü zaman bir kuyumcudan senetle kredi alabilmesi de mümkün. Burada bir esnafın size ‘ben kefilim’ demesi bile yeterli olacaktır.

Senetle kredi alacak kişilerin her şekilde bu paraları almadan önce iyi bir araştırma yapması gerekiyor. Zira daha sonradan herhangi bir problem yaşanmaması adına para alacağınız kişi ve kurumları tanımak gerekir. Özellikle tefecilik ile uğraşan kurumlardan senetle kredi alırken daha temkinli davranmak gerekir. Aynı zamanda senetle kredi imkanlarını her zaman bankaların alternatifi olarak düşünmek gerekiyor.

Senetle Kredi Veren Şirketler
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here