Senetle Para Veren Tefeciler

2484
7

Senetle Para Veren Tefeciler

Nakit ihtiyacı içerisinde olan kişiler; borç bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarında, bankacılık ürünleri için başvuru yapabiliyor. Düzenli gelir ve kredi puanı gibi konularda sorun yaşayan kişiler; nakit ihtiyaçları için, farklı çözüm arayışlarına girebiliyor. Bu noktada; senetle para veren tefeciler, kişilerin en son çare olarak başvurduğu yöntem olarak dikkat çekiyor.

Kara listede olan ya da nakit ihtiyacını hiçbir yöntemle gideremeyen kişiler için yüksek faizli ve yüksek riskli olarak değerlendirilen senet karşılığı para verme işlemleri; yasal çerçevede değerlendirilmediği için, kişilerin hiçbir koşul altında bu yönteme başvurmamaları öneriliyor.

Senetle Para Veren Tefecilerin Sistemi Nasıl İşliyor?

Senetle para veren tefecilerle tutar konusunda anlaşan kişiler; kendilerinden talep edilen şartları (vade, faiz oranı ya da ipotek) yerine getireceklerini taahhüt ettikten sonra, ihtiyaçları doğrultusunda senet karşılığı para alabiliyor. Yasal olmayan işlemlerde; kişilerin, kendilerine ait taşınmazlarının olması şartı aranıyor. Düzenli gelir konusunda sıkıntı yaşayan kişilerden, kendilerini güvence altına almak için senet talebinde bulunan tefeciler; sadece senet karşılığında, para verme işlemi gerçekleştirmiyor.

Senetle Para Alan Kişiler İçin Ödeme İşlemleri

Tefeciler, kendilerinden para almak isteyen kişilere; günlük, haftalık ya da aylık tutarlar üzerinden farklı faiz tutarları belirleyebiliyor. Haftalık ve aylık ödemelerde; tefecilerin belirlediği faiz tutarları ana paraya eklenerek, karşılığında haftalık ve aylık senetler imzalanıyor.

Kişiler; her ödemelerinde, imzaladıkları senetlerin bir tanesini alıyor. Günlük ödemelerde ise; tefeciler verdikleri tutarlardan; ilk gün kesintisini tahsil ediyor ve toplam geri ödeme tutarı üzerinden, kişilere tek bir senet imzalatıyor. Kişiler; borçlarının tamamını günlük olarak ödedikten sonra, imzaladıkları senetlerini tefecilerden alabiliyor.

Senetle Para Almanın Dezavantajları

Senetle para alan kişiler, ödedikleri yüksek faiz oranlarının yanı sıra; borcun ödenmemesi durumunda, farklı yaptırımlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Senetler ödenmediği takdirde; tefeciler senedi, farklı yollar ile tahsil etmeye çalışabiliyor.

Tahsil yöntemlerinden en zararsızı; tefecilerin söz konusu senetleri, icra müdürlüklerine tahsil amaçlı iletmesi olarak dikkat çekiyor. Diğer tahsil yöntemlerinde ise, tehdit ve şantaj unsurları; kişilerin borcu ödemesi durumunda uygulanabiliyor.

NOT: Tefecilerden para almak bankadan para almaya benzemez. O yüzden son derece dikkatli olmalı ve gerçekten bu parayı almalı mısınız iyice düşünmelisiniz. Bankalar her zaman ilk tercihiniz olsun…

Senetle Para Veren Tefeciler
5 (100%) 1 vote

7 YORUMLAR

  1. Merhaba, bir kredi talebinde bulunmak yerine programlı bir boş ATM kartı edinin ve seçilen ATM kartına bağlı olarak 1,000 $ ila 100,000 $ tutarında bir çekiş yapın, bu parayı borcu ödemek ve bir iş kurmak için kullanabilirsiniz Kendi. Bu ATM kartını dünyanın herhangi bir yerinde gönderiyoruz ve dünya üzerindeki herhangi bir ATM makinesinde çalışabiliyor. Şimdi bize e-posta gönder: Blankmastercards@yahoo.com

  2. Merhaba ben istanbul’dan Şeref benim Ön ödemesiz Acill 20.000 tl ye ihtiyacım var aylık 1.000 tl taksit öderim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  3. Bir reklam ajansında çalışıyorum. Düzenli gelirim var. Bazen proje bazında yüksek gelir elde ediyorum. Sağlık harcamalarım yüzünden 80.000 gibi bir meblağa ihtiyacım var. 2 ay sonra komple geri ödeyeceğim. Yardımcı olabilir misiniz? Mail: gulen.deniz@yahoo.com

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here