Tatile Çıkacaklar İçin Turizm Kredisi

960
0

Tatile Çıkacaklar İçin Turizm Kredisi

(Turizm Kredisi Nedir? Turizm Kredisi Nasıl Alınır?)

Her geçen gün insanlık biraz daha gelişiyor ve insanlık geliştikçe ortaya son iki yüzyıldır çıkmış olan bir sektör de gelişmeye devam ediyor: turizm. Geçmiş zamanlarda uçak, araba gibi motorlu taşıtlar bulunmadığından dolayı bir yerden bir yere gitmek şu anki kadar kolay değildi. Şu anda uçakla 2-3 saatte gittiğimiz mesafeleri kat etmek için insanlar ömürlerinin 1-2 yılını seyahat halinde geçirebiliyorlardı.

Durum böyle olunca da şu an turizm dediğimiz keyfi amaçlı bir yerden bir yere gitme durumu o zamanlar pek yoktu. Ancak zaman ilerledikçe ve motorlu taşıtlar icat edilip geliştirildikçe bu bir lüks olmaktan çıkıp artık neredeyse bir ihtiyaç haline geldi. Durum böyle olunca da turizme katkı sağlamak isteyenlere devletler kredi ve çeşitli yardımlarla yardımcı olmaya çalıştılar. Böyle bir durum bizim ülkemizde de mevcut. Devlet turizme katkı sağlamak isteyen vatandaşlara, kredi ile yardımcı oluyor.

Turizm Kredisi Nasıl Alınır?

Kendinize ait otel, pansiyon, hotel gibi bir işletme kurmak istiyorsanız veya yine kendinize ait kültür, eğlence, sanat veya spor merkezi temalı yapılarınızı büyütmek istiyorsanız devletin KOSGEB hibe ve faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Kendinize ait işletmenizi kurmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine başvurmanızdır. Başvuru esnasında yapılan yeterlilik testi sonucunda yeterli görünürseniz, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kaydınız yapılıyor. Tüm eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan girişimci işletmesini kurabilir ve işletmesini geliştirmek için KOSGEB hibe kredi imkanlarına başvurabilir.

Turizm Kredisinden Faydalanma Şartları

Turizm kredisine başvurmak isteyen işletme sahibi ilk olarak Kobi statüsünde yer almalıdır. Bundan sonra bağlı oldukları meslek odalarına kayıtlı olmaları gerekiyor. Bundan sonra işletme sahibinin ihtiyaç duyduğu KOSGEB desteğini belirleyip bunun için bir iş planı projesi hazırlaması gerekir. Buna bağlı olarak gerçekleştirilmesi gereken birkaç adımdan sonra işletme sahibi turizm kredisi almak için başvurusunu yapabilir.

Tatile Çıkmak İsteyenler İçin Turizm Kredisi

İşletmeler dışında tatil yapmak isteyen fakat yeterli para bulamadığı için iyi bir tatil yapamayan müşteriler içinde bankalar kolaylık sağlamaktadır. Genellikle kredi kartlarına taksit şeklinde tur firmalarından alınan bu tatil turları bazen yüksek maliyetli olduğunda örneğin; yurt dışı tatilleri ya da uzun süreli yurt içi tatilleri gibi bu durumlarda devreye bankalar girmektedir.

Müşterilerine limitleri dahilinde tüketici kredisi sunarak 48 aya varan vadeler ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Sizlerde ihtiyacınız olan tutarı belirleyerek en uygun faiz oranını veren bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda en uygun tüketici kredisi veren bankalardan bahsetmiştik o konumuza göz atabilirsiniz.

Tatile Çıkacaklar İçin Turizm Kredisi
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here