TEB Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

948
0

TEB kredi kartınız var ancak yeni çıkan yasa nedeniyle internetten alışveriş yapamıyor musunuz? Sadece 3 dakika içerisinde kartınızı internet alışverişlerinde kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemleri adım adım yazımızda bulabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı

TEB kredi kartı hem sanal, hem de fiziksel ortamda alışveriş yapabilmenizi sağlayan bir kredi karttır. Belirli bir limit dahilinde kullanımı mümkün olan kredi kartı aynı zamanda taksitle herhangi bir ürün ya da hizmeti satın almak için son derece kullanışlı olmaktadır. Son yıllarda internet ortamında pek çok kullanışlı ürünler, oldukça avantajlı fiyatlar dahilinde satışa sunuluyor olduğundan dolayı, TEB kredi kartı sahipleri internetten alışveriş yapmak istemektedirler. Ancak 1 Şubat itibariyle uygulanan yasa nedeniyle, kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak isteyen TEB müşterilerinin, kartlarını açtırması gerekmektedir.

Eğer siz henüz bir TEB kredi kartı sahibi değilseniz, TEB resmi web sitesi üzerindeki “kredi kartı başvuru formu”nu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu doğrultuda formda belirttiğiniz bilgileriniz dikkate alınarak ve kredi notunuz doğrultusunda sizlere olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

TEB Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Sahip olduğunuz TEB kredi kartı ya da banka kartını internet alışverişlerinde kullanılabilir bir hale getirmek istiyorsanız, bunun için aşağıda belirtmiş olduğumuz yöntemi uygulayabilirsiniz.

Buna göre; TEB hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan telefon numaranıza ait hattınızın yer aldığı telefonunuzun mesaj kısmından, yeni mesaj oluştura girip; AÇIK yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini yazarak 2941’e ücretsiz SMS gönderdiğinizde, kolay bir şekilde kartınızı internet alışverişine açtırmış oluyorsunuz.

Sonuç olarak; sahip olduğunuz kartı, internette alışveriş yaparken kullanmaya devam edebilmek son derece basittir. Sadece 1-2 dakikanızı alan bir işlemdir.

TEB Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Kredi kartınız için belirtmiş olduğumuz SMS ile kredi kartını alışverişe açma işleminin aynısını sahip olduğunuz TEB banka kartı için de uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, banka kartınızın son 4 hanesini kısa mesaj yolu ile 2941 numarasına göndermektir. Bunu yaparken, “AÇIK” yazıp boşluk bırakıp, numaranızın son dört hanesini yazmalısınız. Aksi taktirde yanlış bir şekilde mesajı gönderdiğiniz zaman sistem mesajınızın yanlış olduğuna dair sizlere geri yanıt gönderecektir.

TEB Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Bu yeni yasa sadece bireysel TEB müşterilerini ilgilendirmektedir. Nitekim ticari kartlar bu yasa kapsamında değildir. Dolayısıyla da sizler yazımızda belirtmiş olduğumuz şekilde işlemi adım adım doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman, artık sahip olduğunuz TEB kredi ya da banka kartınızı sorunsuz bir şekilde e-ticaret sitelerinde kullanmaya devam edebileceksiniz.

İnternette pek çok alanda alışveriş yapılabilmektedir. İndirimli ürünleri kaçırmak istemeyen vatandaşlar, sahip oldukları kredi kartı ile internetten kolayca alışveriş yapmaktadırlar. Öte yandan internet ortamında çok daha fazla ürün çeşidinin yer alıyor olması da, internetten alışveriş yapılmasını teşvik eden bir diğer detay olarak ifade edilebilir.

Ülkemizde internetten alışveriş yapmak, eskiden pek güvenilir olarak kabul edilmiyordu ancak günümüzde internet kullanım oranının artması ile birlikte artık pek çok vatandaş içi rahat ve güvenli bir şekilde alışverişlerini yapmaktadır. Gelişmiş ülkelerde internetten alışveriş yapma oranı çok daha yüksek olmaktadır. Ülkemiz, bu ülkelere kıyasla bir adım daha geridedir ancak son yıllarda, bu oranın daha da arttığı biliniyor. Bu bağlamda kredi ve banka kartlarının e-ticaret onayı yaptırılarak, internetten alışveriş yapma işlemine sorunsuz bir şekilde devam edebilmek mümkün olmaktadır. Bu hem banka hem de kredi kartları için geçerli bir durumdur ve yabancı alışveriş siteleri üzerinden yapılacak alışverişleri de kapsamaktadır.

TEB Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here