Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı

1723
0
Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı

Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı

Tüketici kredisi, ihtiyaç durumunda müşterilerin finansman sağlayabilmesi için kullanılan ve yeni düzenlemeler ile 48 aya kadar vadeler ile geri ödenmesi mümkün olan bir kredi seçeneğidir. Kişilerin gelir durumları ve kredi notlarına göre şekillendirilebilen tüketici kredileri, yaygın kullanımda İhtiyaç Kredisi olarak da bilinmektedir.

Tüketici Kredisi Nasıl Alınır ?

Tüketici kredisi alabilmek için de bazı gereksinimler bulunmaktadır. Bunlardan ilk ve en önemlisi kredi notunun yeterli puan aralığında bulunmasıdır.

Kredi Notu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından, kişilerin bankalar ile olan ilişkilerinin belirlendiği ve DERECELENDİRİLDİĞİ bir sistemdir.

Bu sistemin belirlenmesinde kişilerin daha önce bankalardan çekmiş oldukları krediler, geri ödemeleri, kredi kartı kullanımları ve geri ödemelerinde takındıkları tutum dikkate alınır. Kişiler ödemelerini gününde ve eksiksiz olarak tamamladıklarında, kredi notları yüksek seviyelerde olur.

Faydalı Konu: Kredi Notu Nedir?

Bir diğer gereksinim de kişilerin çalıştıklarına dair Sosyal Sigortalar Kurumundan ibra edecekleri belge. Bu belde Sigorta Dökümü olarak da ibra edilmekte ve bankaların taleplerine göre E- Devlet sisteminden de edinilmektedir.

Kredi Hesaplama Araçları

Kredi kullanmanızın önünde bir engel yoksa ve ödeme konusunda bir plana ihtiyaç duyuyorsanız İnternet üzerinden bankaların karşılaştırmalı kredi oranlarına ulaşabilirsiniz. Bunun için hizmet veren İnternet siteleri bulunmakta ve çekmek istediğiniz kredi miktarı ve geri ödeme taksitlerini girmeniz durumunda ödeme planları oluşturan ve bankalar arasından en uygun olan tekliflerin belirtildiği siteler, kredi çekmeden önce en avantajlı teklifleri alabilmeniz için sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Bunun yanında bankaların avantajlı kredi tekliflerine kısa mesaj yolu ile, banka ATM ve şubelerinden de ulaşabilir ve detaylı karşılaştırmalarda bulunabilirsiniz.

Maaş Müşterisi ve Memurlara Düşük Faizli Kredi

Kredi kullanmak isteyen kişiler, eğer çalıştıkları bir banka varsa daha avantajlı kredi faizlerine sahip olabiliyorlar. Ayrıca Devlet Memurları da tüm kredilerde daha uygun faizlerde geri ödeme olanaklarına sahiplerdir.

Son bir hatırlatma; Bankaların kredi teklifleri karşılaştırılırken, dosya masrafları ve diğer masrafların da karşılaştırılması geri ödemelerde daha avantajlı seçeneklerin belirlenmesinde yardımcı olabilir.

Değerlendirme
Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı
Önceki İçerikPTT Cumartesi Açık Mı?
Sonraki İçerikEn Uygun Tüketici Kredisi Veren Banka
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.
tuketici-kredisi-hesaplama-araciAlacağınız krediyi hesaplama yapmak için banka faiz oranlarını bilmeniz ya da direk olarak bankanın kendi sitesinden hesaplama yapmanız en mantıklı tercih olacaktır.