Türkiye’de Yapılabilecek En Karlı İş Fikirleri

1454
0

Türkiye’de Yapılabilecek En Karlı İş Fikirleri

VİOP yani Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasının kısaltılmış bir halidir. Sermaye Piyasası Kurulu VİOP’u Borsa İstanbul’da işlem gören sermaye piyasası gereçleri üzerine düzeltilmiş olan vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleriyle diğer araçların, elektronik ortamlarda alım ve satım işlemlerinin yapıldığı piyasa biçiminde tanımlamıştır. Ülkemizde sermaye İstanbul çatısı altında faaliyet göstererek bu piyasada hem kurumsal olarak hem de bireysel yatırımcılar kısa vadeli yatırım şekilleri ile işlem yapabilmektedir.

Türkiye’nin gözde piyasalarından Forex piyasasına göre daha farklı bir mantığı bulunan VİOP hakkında detaylı bilgi edinmek adına yatırımcıların olumlu sonuç almaları için gereken öncelikli bir kuraldır. Yatırım piyasalarını takip ediyor ve VİOP’tan para kazanmak isteyenler bu piyasanın detaylarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Solucan Gübresi Tesisi Kurmak

Ülkemizde hızla gelişen bir sektör olarak gösterilen solucan gübresi üretimi karlı iş fikirlerinin başlarında gelmektedir. Çünkü solucan gübresi üretimi gerek kazancı gerekse de çiftçiler tarafından giderek daha çok tercih edilmesi sebebiyle girişimcilerin yüzünü fazlasıyla güldürmektedir.

Büyük yatırımlar istemeyen bu gibi işler için gereken belli başlı şeyler ise bir seferliğine alınacak olan 200 bin adet civarında Kırmızı Kaliforniya Solucanı ve 40 metrekarelik kapalı bir alan 7 metrekarelik bir reaktör olarak belirtiliyor. Böylece ciddi anlamda solucan gübresi üretim tesisi açılmış oluyor. Ama solucan gübresi üretimine daha küçük ölçeklerde de başlanılabilir. Zaten solucanların sayısı 4 ayda bir ikiye katlanacağından dolayı kısa sürede çok daha fazla solucana veya daha fazla miktarda gübreye sahip oluyorsunuz.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Basit yetiştirilmesinin yanında siparişin de yoğun olduğu mantarlar üreticileri yeterince memnun etmektedir. Bu sebeple az sermayeyle yapılabilecek iş fikirleri arasına mantar yetiştiriciliğini de üst sıralarda gelmektedir. Öncelik olacak hangi mantar türünü yetiştireceğinize ve işi ne kadar çok ölçekli yapacağınıza karar verilmelidir..

Örneğin istiridye mantarı, kültür mantarına nazaran çok daha ender bulunan bir türdür ve pazarlaması çok daha kolay yapılmaktadır. 60 metrekarelik bir alanda istiridye mantarı yetiştiriliyorsa bunun için 7000 lira civarında sermayeyle başlangıç yapabilir ve birkaç ay içinde verimliliğe bağlı olarak maliyetini çıkartıp kara geçilebilir.

Catering Hizmeti Vermek

Başınızı çevirdiğiniz her yerde bir catering firmasının olması bu işte ne kadar çok para olduğunu gösteriyor. Çünkü günümüzde küçücük dükkanlarla işe başlayarak çok büyük yemek fabrikaları haline gelen birçok sayıda firma var. Şayet yemek yapmayı seviyor ve girişimci bir ruhunuz olduğunu düşünenler catering işinde başarısız olma ihtimali çok ama çok düşüktür.

Çünkü şirketlerden hatta çalışan insanlara varana kadar öğrencilerden pek çok insan yemek yeme ihtiyacını giderebilmek adına farklı alternatif olarak catering firmalarına başvuruyor. Düğün, nişan ve açılış gibi çeşitli organizasyonlara ya da şirketlere yemek hizmeti vererek çok ciddi miktarda para kazanabilmektedir.

Türkiye’de Yapılabilecek En Karlı İş Fikirleri
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here