Türkiye'nin En Başarılı Kadın Girişimcisi Yarışması

Türkiye’nin En Başarılı Kadın Girişimcisi Yarışması

Bu yıl 11.si düzenlenecek olan Kadın Girişimcisi Yarışması başvuruları 20 Haziran 2017 tarihinde başladı. 15 Eylül 2017 tarihine kadar olan başvuru sürecinde sizlerde hayat hikayelerinizi milyonlarca insana anlatabilir kadınların iş hayatları için bir ümit olabilirsiniz.

İnanmak Başarmanın Yarısıdır… Theodore Roosvelt

Çekimserlik ile başlayıp ya başaramazsam düşüncesi ile her yıl binlerce kadın girişimci hayallerini erteliyor. Bu yarışma sayesinde başarıları gördüklerinde neden olmasın ben neden yapamayacağım diyebilirsiniz, haklısınız da sizin önünüzde bunun için hiçbir engel bulunmuyor. Önemli olan sadece projenizi bitirmek ve ona inanmak.

Bir şeyin imkansız olduğuna inanırsanız, aklınız beyniniz bunun neden imkansız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya baslar.

Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınız da, gerçekten inandığınızda, aklınız yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardim etmek için çalışmaya baslar.

Dr. David J. Schwartz

Garanti Bankası’nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle düzenlenecek olan bu yarışmaya katılmak isterseniz başvuru oldukça basit. Üstelik bu yarışmaya katıldığınızda sadece “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” olarak değil “Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcisi”, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” kategorilerinde de ödüller verilecektir.

Yarışmaya katılmak için çok büyük bir şirket olmanız ya da marka yaratmış olmanız gerekmiyor. Kendi yörenizde bile olsa fayda sağlamış başarılı olmuş, gelişime ve yeniliğe açık olan, sosyal sorunlar karşısında yenilikçi ve çözüm odaklı olmuş tüm kadın girişimciler katılabilir.

Kadın Girişimcisi Yarışması Ödülleri

Yarışma kapsamında 4 dalda ödül verilecektir. Bunlar sırası ile;

  • Türkiye’nin Kadın Girişimcisi 30.000 TL
  • Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci 25.000 TL
  • Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci 25.000 TL
  • Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi 25.000 TL

Tüm bunların yanı sıra dereceye giren bütün girişimcilere 1 yıllık ücretsiz KAGİDER üyeliği ve Capital, Ekonomist ve Elele Dergisi üyeliği verilecektir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. 16 Temmuz 2017 tarihi itibariyle toplam başvuru sayısı 32.958 kişidir. Türkiye’de bulunan toplam kadın girişimci sayısının 98.000 olduğunu düşünürsek başvuruların 50.000 kişinin üzerine çıkması bekleniyor. Sizlerde başvuru yapmak isterseniz 15 Eylül 2017 tarihine kadar bu link üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Türkiye’nin En Başarılı Kadın Girişimcisi Yarışması
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here