Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama

1522
0

Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama

Ücretsiz Kredi Puanı Sorgulama: Kredi puanı tüm bankaların, müşterilerine verdiği bir nottur. Bu not üzerinden ikinci bir kredi alma hakkınız belirlenir. Eğer bu kredi notunuz belli bir değerin altında ise size bankaların kredi verme ihtimali çok düşüktür.

Bankalar, aslında kredi vermek isterler. Çünkü kendilerine uygun olan faiz oranlarında o krediyi geri alacaklardır. Fakat bankalar da kendi güvenlikleri için müşterilerinin onlara paralarını geri ödeme garantisini isterler. Bu garantinin adı da kredi puanıdır.

Kredi Puanını Öğrenmek

Kredi puanını öğrenmek, kredi çekmek ile aynı zorluk derecesine sahiptir. Her ikisi için de artık banka şubelerine gitmek gerekmez. Mobil üzerinde SMS yolu ile kredi başvurusu yapılabilir ve kredi notu öğrenilebilir.

Kredi Notunu Findeks İle Öğrenme

Son zamanlarda sıklıkla kullanılan bir program olan Findeks, kredi notunun öğrenilmesi için açılmış bir sitedir. Bu siteden, T.C kimlik numaraları ile müşteriler, kredi notlarını öğrenebiliyor. Ayrıca kredi notu çok düşük olan müşteriler için bile krediler bulunabiliyor. Findeks üzerinden öğrenilen her bilgi aynı zamanda müşterilere mail olarak ayrıntılı bir döküm şeklinde yollanmaktadır. Bu sayede kredi notunuzun neden düşük olduğu hakkında bilgi de alabilirsiniz. Findeks üzerinden daha çok düşük kredi notuna verilen krediler bakılmaktadır.

SMS Yolu İle Kredi Notu Öğrenme

En sık kullanılan yöntem olan SMS yolu ile kredi öğrenme artık başka yollara gereksinimi ortadan kaldırmıştır. Kredi puanını öğrenmek için hem Findeks üzerinden hem de Sms üzerinden T.C girilmesi gerekmektedir.

T.C kimlik numaraları ile, kişinin geçmişteki tüm banka işlemleri gözden geçirilip bir puan verilir. Çıkan kredi puanınız eğer 1400 üzerinde ise krediniz yüksek bir ihtimal ile onaylanır ve sizlere de dönüş gerçekleştirilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here