Uzun Vadeli Yatırım Araçları

1152
0

Uzun Vadeli Yatırım Araçları

Fazla miktarda parası olan insanlar bu parayı değerlendirmek için çeşitli yatırım yolları arıyor. En karlı yatırımı yapmak için uzun bir süre yeterli bir araştırma yapmak için çabalıyor. Bir yatırımın karlı olabilmesi için yatırılan paranın en az 5 kat kar etmesi gerekiyor. Bireyler herhangi bir yatırım yapmadan önce mutlaka hangi yatırımın daha karlı olduğuna dair bir araştırma yaparak yatırımını ona göre yapması gerekiyor. Yatırım yapılırken iki faktöre dikkat edilmesi gerekiyor. Riskli veya risksiz bir seçim yapılmasına karar verilmesi gerekiyor. Risksiz yatırımlar her insanın ihtiyacını karşılamıyor, genel olarak az kazanç saplıyor fakat risksiz olması sebebi ile parasını kaybetmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Risksiz ve Karlı Yatırım

Risksiz olarak bilinen yatırım araçları genel olarak repo, faiz ve emlak alımı olarak biliniyor. Faiz, paranın bankaya yatırılıp değerlenmesi anlamına geliyor. Yatırım araçlarında arasında bakıldığında paranın banka aracılığı ile faize yatırılması en risksiz ve en karlı uzun vadeli yatırım araçları olarak biliniyor. Ayrıca para aylık faiz olarak değerlenmesinin yanı sıra yıllık olarak da hesaba yatırıldığında daha karlı kazanç elde edilebiliyor. Aynı zamanda yeni getirilen düzenlemeler ile para vadeli hesaba yatırılsa bile istenildiği zaman istenilen miktarda para çekilebiliyor ve hesapta herhangi bir kayıpta oluşmuyor.

Hazine Bonosu Seçeneği ve Devlet Tahvilleri

Risksiz olan yatırım araçları arasında en gözde olanı da Hazine Bonosu olarak biliniyor. Hazine Bonosu bir seneden az vadelerle oluşan bir nevi bir borçlanma senedidir. Bu sayede devlete faiziyle borç verimli olunuyor ve devlet vade dolduğunda vermiş olduğunuz para size faizi ile birlikte tekrar ödeniyor. Diğer bir seçenek ise Devlet Tahvilleri olarak geliyor. Bir seneden az olmak kaydıyla verilen senetlerde bu anlama geliyor ve aynı Hazine Bonosu olarak düşünülebiliyor.

Altına Yatırım Yapmak

Uzun vadeli yatırımlar arasında birçok kişinin özellikle yastık altı kavramı ile yaptığı altınlar gelmektedir. Döviz her ne kadar yükselip düşse de altın uzun vade de her zaman karlı olmaktadır.

Arsa, Konut Alımı

Uzun süreli yatırımlar arasında ev ve arsa almakta gelmektedir. Tabi ki alacağınız konum oldukça önemlidir. Gelişmeye açık bir alanda alacağınız arsa ve evler ilerleyen yıllarda oldukça karlı bir hale gelebilmektedir.

Uzun Vadeli Yatırım Araçları
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here