Vakıfbank Bireysel Kredi Hesaplama

998
0

Vakıfbank Bireysel Kredi Hesaplama

Günümüzde bankalar hayatımızın vazgeçilmezleri olmuştur. Ev, araba ve her türlü nakit ihtiyaçlarımız da bankalara başvurmaktayız. Teknolojinin gelişmesi ile artık banka şubelerine gitmeden tüm işlemlerimizi kolaylıkla ve daha hızlı bir şekilde yapıyoruz.

İnternet bağlantısını kullanarak; cep telefonlarından, tabletlerden ve bilgisayarlar sayesinde tüm bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden her yerden hallediliyor. Her türlü nakit ihtiyaçlarında bankalar; ihtiyaç kredi, taşıt kredisi ve ev kredisi adları altında, bankalar müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır.

Bireysel Kredi Nedir?

Kişisel ihtiyaçlarımız için bankalardan talep ettiğimiz kredilere bireysel kredi denir. Bireysel kredi; ev kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi konu başlıklarında üçe ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra; eğitim öğretim, evlilik, askerlik, beyaz eşya kredisi gibi birçok ihtiyacımızda bankalar kredi imkanı sağlar.

Bireysel kredilere başvurularda bankalar arasında faiz ve ödeme şekillerinde farklılıklar vardır. Tabi kredi kullanmak isteyen bir kişinin banka kredisinden yararlanabilmesi için bankaların şartlarına uyması gerekmektedir.

Bireysel Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Bireysel kredi almak için birçok şart vardır. Bunlardan birincisi ve en önemlisi olan kredi notudur. Bir kişinin kredi notunun yüksek olması demek istediği bankadan kolaylıkla kredi çekebilmesini sağlar. Kredi notu düşük olan bir kişi, bankalardan kredi çekerken sorun yaşayabilir. Kredi notunun yanı sıra, kredi çekebilmenin şartları arasında;

Belli bir sigortalı çalışma süresinin olması gerekir. Geçmişe dönük kredi ödemelerinde veya banka borçları ödemesinde sıkıntı olmaması gerekir.

Kredi notu nedir?

Kredi notu, banka müşterilerinin kredi alabilmeleri için belirlenmiş nota denir. Kredi notunu birçok etken etkiler. Bunlar; kredi ödemeleri, kredi kartı kullanımı ve düzenli ödenmesi, geçmişte çekilmiş bir kredi gibi etkenler kredi notunu belirler.

Kredi notu düşük olan bir kişi kredi notunu düzeltebilmesi için, eğer geçmişe dönük borcu var ise bunları yeniden yapılandırarak kredi notu iyi seviyeye getirilir.

Vakıfbank Bireysel Kredi Hesaplama

Hesaplama yapabilmek için öncelikle almak istediğiniz miktarı ve toplam geri ödeme süresini belirlemelisiniz.

Vakıfbank kuruluş yıl dönümüne özel olarak verdiği kredisi %1,25 faiz oranı ile 48 aya kadar kullanılabilmektedir. Örnek bir hesaplama yapacak olursak 20.000 TL 48 ay vadeli kredi aldığınızda geri ödemesi 48 ay boyunca aylık 587,51 TL olacaktır. Toplam geri ödeme tutarınız 28.199,71 TL olacaktır.

Vakıfbank Bireysel Kredi Hesaplama
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here