Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

695
0

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak: Son yıllarda internetten alışveriş yapmayı tercih eden banka müşterilerinin sayısı arttığı için, bu alışveriş işleminin daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için devlet tarafından bir adım atıldı. Atılan bu adım 1 Şubat 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi ve buna göre artık hem yeni alınan kredi kartları hem de daha önceden sahip olunan kartların, internet üzerindeki herhangi bir alışveriş sitesinde ürün satın alabilmek için kullanılabilmesi için onay verilmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Bu onay, kart sahibinin bizzat banka şubesine kadar giderek verebileceği bir işlemdir ancak çok daha kolay yöntemler bulunmaktadır ki bizler bu yazımızın devamında Yapı Kredi Bankası Kredi ya da bana kartına sahip müşterilerin, sahip oldukları kartı internetten alışveriş için nasıl açtırabileceklerini adım adım ele alacağız.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı

Belirli limitler dahilinde kullanılan bu kart sayesinde, internetteki pek çok avantajdan faydalanabiliyor ve kolayca dilediğiniz bir ürünü satın alabiliyorsunuz. Pek çok alışveriş sitesi, Yapı Kredi Banka ya da Kredi kartına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Banka kartlarına taksit imkanı sunulmuyor ancak sahip olduğunuz kredi kartı ile 6-12-24 gibi değişen vadelerde taksitlendirme yapabilmeniz mümkün oluyor ki, bu da bütçenizi zorlamadan kolayca satın alabilmenize imkan sağlıyor.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankasından bir kredi kartı almayı düşünüyorsanız, bunun için kredi kartı başvurusu yapmalısınız. Yapı Kredi resmi web sayfası üzerinden başvurularınızı kabul etmektedir. Burada önemli olan ise Kredi Kartı başvuru formunda sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Edineceğiniz bu yeni kredi kartı da dahil olmak üzere, daha önceden sahip olduğunuz kredi kartları da yeni yasa kapsamında artık internet alışverişine kapalı durumdadır. Bundan dolayı, bir kez onay vermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Sahip olduğunuz kart ile yurtdışı ya da yurtiçi merkezli herhangi bir alışveriş sitesi üzerinden dilediğiniz bir ürünü satın alabilmeye devam edebilmek için vereceğiniz tek bir onay yeterli olacaktır.

Buna göre;

  • Telefonunuzun mesajlar kısmından yeni mesaj oluştura tıklayıp, yeni mesaj kısmında “YETKI” yazıp bir boşluk bırakarak kartın son 4 hanesini 4944’e göndermeniz yeterli olacaktır. Bu göndereceğiniz mesaj ücretsizdir.
  • Dilerseniz telefon bankacılığı üzerinden de bu işlemi halledebilirsiniz. Bunun için; 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralarından herhangi bir tanesini arayabilirsiniz.
  • Bir diğer kolay seçenek ise internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı üzerinden giriş yaparak, dilediğiniz zaman bu onay durumunu değiştirebilirsiniz.
  • Aynı zamanda Yapı Kredi mobil uygulaması üzerinden de kartınızı internet alışverişine açtırabilir ya da dilediğiniz bir zamanda kapatabilirsiniz.

Yani birden fazla seçeneğiniz bulunuyor ve bu yöntemleri uygulamak sadece en fazla 2 dakika gibi kısa bir sürenizi alıyor.

Yapı Kredi Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Kredi Kartının internet alışverişlerine açılması işlemindeki gibi aynı yollarla banka kartınızı da açtırabilirsiniz. Bunun için daha önce de belirttiğimiz gibi; internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı (SMS dahil olmak üzere) hizmetlerinden birisini kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Sonuç olarak, kullanmakta olduğunuz ya da 1 Şubat 2018 tarihinden sonra sahip olduğunuz kartınız ile internetten alışveriş yapabilmeye devam edebilmeniz için gerçekleştirmeniz gereken onay verme işlemi son derece basit bir işlem olup, bu işlemi bir kaç farklı kanaldan rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu işlem için şubeye kadar giderek zahmet etmeyiniz. Bankalar bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmenize imkan sağlamaktadır. Dilediğiniz bir zamanda kartınızı tekrar internet alışverişine kapatabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur ve bu yeni onay seçeneği kartınızın güvenli kullanımı açısından güzel bir özelliktir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here