Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

999
0

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

1944 yılında yapılanmasını tamamlayan Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin 4. büyük özel bankasıdır. Gün geçtikçe gelişmektedir. Bir çok kişinin avantajlarından dolayı konut kredilerine başvurmada tercih ettiği bir bankadır. Günümüzde ev fiyatlarının sürekli artması sonucu ile bankalara konut kredisi başvuruları artmaktadır. Konut kredisi, alınmak istenilen bir ev için teminat alınma şartıyla bankalardan çekilmekte olan kredidir. Yapı kredi bankası konut kredisinde de avantajlı ve uzun vadeli kredi imkanı sunmaktadır. 120 aya kadar vade yapmaktadır.

Konut kredisinin bazı şartları şunlardır:

  • Konut kredisini çekebilmek için en fazla 70 yaşında olmak gerekmektedir.
  • Taksitlerin ödeme günlerini, fiyatları siz ve banka görevlileri ile ortak belirlediğiniz zamanlarda yapmanız gerekmektedir.
  • Fazladan ya da ara zamanlarda da ödeme yapıp taksitlerinizi azaltabilirsiniz.
  • Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %80’ine göre kredi çıkmaktadır.

Kredi için gerekli belgeler:

  • Gelir belgesi: Çalışanlar için maaş bordrosu, emekliler için emeklilik maaşı cüzdanının fotokopisi, mülk sahibi olanların tapu fotokopisi vs.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Satın alınmak istenen evin tapusunun fotokopisi
  • İkametgah belgesi

Nasıl başvuru yapılabilir?

Başvuru yapabilmek için Yapıkredi sayfasından hemen başvurabilirsiniz. Ya da mobil şube üzerinden de hızlıca başvuru yapabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisi nasıl hesaplanır? Bunu örnekle açıklayacak olursak:

120 ay vade ile çekilmek istenen 120.000 TL tutarındaki konut kredisinin aylık taksit ödeme tutarı 1.680,29 TL’dir. %95 faiz oranı bulunmaktadır. Kredi sonunda bankaya ödenmiş olan toplam tutar 201.604,22 TL’dir.

Vade sayısı ne kadar artarsa faiz oranı da o kadar artmaktadır. Kredi kullanımı ve faiz oranı başvurduğunuz zamanda değişme gösterebilir. Avantajlı faiz tutarları ve oranlarını şubelerden de takip etmek kişiye yarar sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi alabilmek için 444 0 444 arayabilirsiniz ya da size en yakın şubelerine gidebilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here