Yaş, Yer Ve Kredi Puanına Göre Ortalama Kredi Kartı Borcu

141
0

Kredi kartı borcu nesiller boyu hayatın bir gerçeğidir. Ancak X kuşağı üyeleri, düşük kredi puanına sahip olanlar ile birlikte en çok kredi kartı borcuna sahip kişiler arasındadır. Yapılan analizlere göre, insanlar ortalama 3000 lira civarında kredi kartı borcuna sahipler.

Ancak, kredi kartını yaş, yer veya kredi puan aralığına göre değerlendirdiğinizde ortalama kredi kartı borcunda bazı değişiklikler olabilir.

Gruplara Göre Ortalama Kredi Kartı Borçları

Yaş grubuna göre, X jenerasyonu üyeleri kişi başına ortalama en yüksek ikinci kredi kartı borcuna sahipler. Kredi puan aralığına göre, 500 ila 579 kredi puanına sahip olanlar, ortalama olarak en yüksek kredi kartı borcuna sahip. Toplam kredi kartı borcuna bakıldığında ise 2018 yılının sonundaki rakamlar geçmiş yılları aşarak rekor kırmıştır.

Yaş Ve Ortalama Kredi Kartı Borcu

Belki de daha küçük yaşlarından dolayı, Z kuşağı üyeleri (18 – 24 yaş arası) diğer kuşaklara kıyasla en düşük kredi kartı borcu yükünü taşımaktadır.  Buna karşılık, X kuşağı üyeleri, kişi başına ortalama kredi kartı borcunda yaşa göre sıralamada başı çekmektedir.

Ortalama Ve En Düşük Kredi Kartı Borcu Olan Şehirler

Büyük şehirlerde lüks tüketim grubuna ve etkinliklere ait harcamaların daha fazla yapılması sebebiyle kredi kartı borçlarının da daha fazla olduğu görülmektedir. Buna kıyasla nüfus büyüklüğü az olan şehirlerde kişilerin kredi kartı kullanımına daha temkinli yaklaşması sebebiyle kredi kartı borcu oranlarının da düşük olduğuna rastlanmıştır.

Kredi Puan Grupları Ve Ortalama Kart Borcu

Kredi puan gruplarında ortalama kredi kartı borcunu incelemek, kredi kartı borç sapmalarına bakmanın başka bir yoludur.

Kredi Kartı Borcunu Ödemek İçin İpuçları

Kaç yaşında olursanız olun, nerede yaşadığınız veya kredi puanlarınız fark etmeksizin, kredi kartı borcunu yönetmek zor olabilir. Bununla mücadele ediyorsanız, yalnız değilsin. İşte size yardımcı olacağını düşünebileceğiniz birkaç fikir:

Borcunuzu Hafifletmeyi Düşünün

Borç konsolidasyonu, borcunuzu karşılamak ve daha hızlı ödeme yapmanıza yardımcı olmak için bir kredi veya kredi limiti artırımı almaktan ibarettir. Bu yeni kredi veya kredi limiti, hesaplarınızda biriken faiz de dahil olmak üzere borcu öder. Orijinal borç ödendiğinde, borç birleştirme kredisi – ki bu kişisel bir borç olabilir – daha sonra herhangi bir taksit borcu gibi çalışır: Eşit aylık ödemelerde ödeme yapmaya başlarsınız. Ancak, borç birleştirme kredisinin yalnızca bakiyenizde daha önce ödenenden daha düşük bir faiz oranı elde edebiliyorsanız finansal olarak anlamlı olacağını unutmayın.

Bir bakiye transferi kredi kartı borcunu ödemenin için başka bir yoldur. Bakiye havalesi fırsatı sunan kredi kartları, bakiye transferlerinde genellikle % 0’lık bir faiz oranı uygular. Bu nedenle paranızın daha azı faize gider ve daha fazlası ile anapara borcunuzu ödeyebilirsiniz. Başlangıç ​​teklifinin süresi doluncaya kadar bakiyeyi daha düşük oranda ödemek için birkaç ayınız olacaktır. Borcunuzu sınırlı bir süre içinde ödeyebiliyorsanız, bu yöntemle para tasarrufu yapabilirsiniz. Tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurmak, durumunuza en uygun çözümü bulmanın anahtarıdır.

Bir Bütçe Oluşturun Ve Buna Bağlı Kalın

Zihinsel bir bütçeye uymak her zaman çözüm olmayabilir. Finansmanlarınızı gerçekten düzenli olarak kontrol etmek istiyorsanız, aylık bir bütçe yazmanızı ve sık sık kontrol etmenizi öneririz. Harcama alışkanlıklarınız ve kısıtlamalarınız konusunda gerçekçi olun ve kendiniz ve finansal alışkanlıklarınız hakkında daha fazla şey öğrenirken bütçenizi ayarlayın. Genelde yapabildiğinizden daha fazla tasarruf etmek için kendinize söz verin ve bu tasarrufları kredi kartı borcunuza yatırmayı düşünün. Dışarıda içtiğiniz kahveden fedakarlık ederek bile tasarruf sağlayabilirsiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here