Yöresel Ev Yapana Düşük Faizli Kredi!

1813
0
Yöresel Ev Yapana Düşük Faizli Kredi İmkanı

Yöresel Ev Yapana Düşük Faizli Kredi!

Türkiye’de yapılan Teşvik Kredilerine bir yenisi daha eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 10 yıl ödeme imkanı ile düşük faizle kredi imkanı sağlıyor. 

Verilecek olan teşvik kredisi yıllık sadece %1 oranı ve ilk iki yıl geri ödemesiz şekilde olacak. Ayrıca 10 yıl vadeyle ödeme yapabileceksiniz.

Yapılacak olan evlerin yöresel mimariye uygun olması ve bu kapsamda incelemeye tabi olacağından onay alma süresinde projenizi sunmanız gerekebilir.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle kamulaştırmadan etkilenen kişilerin yeni alacakları veya mevcut arsalarında iskan edebilmeleri için hak sahipliğinin azami sayıya ulaşması, ve köylerine dönmek isteyen kişilerin yapacakları konutları yöresel mimariye uygun yapması halinde faiz indirimi teşviğinden yararlanabilecek.

Bu konuda tam olarak nasıl bir bina yapılmasını merak ediyorsanız ilçenize ve oturduğunuz şehrin mimari yapısını araştırabilirsiniz.

Yöresel Ev Yapana Düşük Faizli Kredi

Yöresel mimariye uygun şekilde yapılacak konutlar için Bakanlık tarafından onaylanacak projeler için alınacak yıllık yüzde 1 faiz oranı ile 10 yılda ödeyeceksiniz.

Ayrıca ileri de ödeme zorluğu yaşayacak kişilere yeniden yapılandırma imkanı da sağlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here