Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Başvurusu – Tüm Detaylar

581
0

Ziraat Bankası’ndan kredi almak isteyenlere güzel haber. Yardıma muhtaç olan ve gerekli kriterleri sağlayan bireyler için güncel olarak ‘’Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’’ hizmeti veren T.C. Ziraat Bankası, ek olarak bu miktar için ‘’İhtiyaç Kredisi’’ adı altında da kredi imkânı sağlıyor. Peki, Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Başvurusu nedir, nasıl yapılır, nasıl sorgulanır ve bu krediye nasıl kullandırılır?

Öncelikle şunu belirtelim ki, Ziraat Bankası iki farklı kredi türünde 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullandırabiliyor. Bu kredi türlerinden birisi standart bireysel ihtiyaç kredisi iken, bir diğeri Covid-19 sebebi ile halkın manen ve maddi olarak rahatlaması için kullandırılan Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası 10.000 TL kredi başvurusu yapmak ve başvuracağınız kredi ile 1-60 ay arasında taksit imkânlarından faydalanmak için ‘’Bireysel İhtiyaç Kredisi’’ başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Standart Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu, T.C. Ziraat Bankası Mobil Bankacılık, T.C. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve son olarak da T.C. Ziraat Bankası Şubeleri üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Şubeye gitmeniz durumunda, tüm prosedürler ilgili müşteri temsilcisi tarafından yerine getirilirken, ibraz etmeniz belgeler bulunuyor. Bu belgeler;

  • 18 yaşından büyük olduğunuzu kanıtlayan nüfus cüzdanı, TC kimlik kartı
  • Gelirinizi belgeleyen bordro ya da hesap cüzdanı
  • İpotek vermek isteyenler için eş muvafakat belgesi
  • İstenmesi halinde adınıza kayıtlı bir adet fatura

Olarak belirtiliyor.

Yapmak istediğiniz başvuruyu internet veya mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmeniz durumunda ise bankanın hem internet hem de mobil bankacılık uygulaması içerisinden, başvurular, kredi başvuruları, bireysel ihtiyaç kredisi adımlarını takip etmeniz ve burada istenen bilgileri el ile doldurarak başvuruyu tamamlamanız gerekiyor. Tüm bu işlemlerden sonra, banka tarafından SMS ile başvuru sonucunuzu kısa bir süre içerisinden alarak bilgilendirilebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu yapmak için de aynı yöntemleri izleyebiliyorsunuz. Ancak, yapacağınız başvuru öncesi Ziraat Bankası’na ait web sitesi üzerinden başvuru gerçekleştirmeli ve gelecek SMS bilgisine istinaden hareket etmelisiniz. Zira buradan onay almış olmayanlar için temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları tamamlanamıyor.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Başvurusu Sorgulama

Ziraat Bankası 10.000 TL kredi başvurusu yapanlar, yapmış oldukları başvuruyu şubeden yapmaları durumunda şube temsilcisinden derhal, mobil uygulamadan yapmaları durumunda, birkaç dakika içerisinde SMS ile ve aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden başvuru gerçekleştirmeleri durumunda, yine SMS ile birkaç dakika içerisinde sonuca ulaşabiliyorlar. Ek olarak, https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim sayfası üzerinden, şahsi bilgilerinizi doldurarak, kredi başvuru aşamasına dair güncel bilgilere de ulaşılabiliyor.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Kullanma Nasıl Yapılır?

Temel İhtiyaç Destek Kredisi, 6 ay geri ödemesiz ve 6 ay sonra %0,49 gibi düşük bir faiz oranı ile geri ödenen, ödemesi ise 36 aya kadar uzatılabilen vade seçeneklerinden oluşuyor. Faiz oranı bu denli düşük olup, 6 ay da geri ödeme şartı olmayınca, bu krediye yoğun bir talep bulunuyor olması gayet doğal karşılanıyor.

Bireysel İhtiyaç Kredisi, günümüz güncel banka faiz oranları üzerinden gerçekleştiriliyor. T.C. Ziraat Bankası, 1-60 ay arasında taksit seçenekleri ile kullandırdığı ihtiyaç kredisi için faizleri şu anda %1,05 olarak uyguluyor.

Her iki durumda da Ziraat Bankası 10.000 TL kredi başvurusu onaylandıysa, yapmış olduğunuz başvuru takip eden süreçte kredinizi hemen kullanabiliyorsunuz. Eğer Ziraat Bankası hesabınız varsa ve mobil ya da internet bankacılığı kullanıyorsanız, bir SMS onayı ile tutarı hesabınıza aktarabilirsiniz. Bir Ziraat Bankası hesabınız olmaması durumunda, tarafınıza gelen onay SMS detayları ile en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, bilgileri ibraz edip yine kredinizi kolayca kullanmanız mümkün.

Önceki İçerikRevenue Definition, Formula, Calculation, Revenue vs Income
Sonraki İçerikAskıda Fatura Uygulaması Nedir? Nasıl Faydalanabilirim?
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz