Ziraat Bankası 1,49 Tüketici Kredisi

822
0
Ziraat Bankası 1,49 Tüketici Kredisi

Merkez Bankası’nın tüketici yararına yapmış olduğu ekonomik düzenlemelerin bir neticesi olarak bankalar da kendi faiz oranlarında indirime gitmiş durumda. Bu düzenlemeye ilk cevap veren de Ziraat Bankası oldu. Yapılan düzenleme neticesinde artık müşteriler 1,49’a kadar olan faizlerle tüketici kredisi kullanabilecekler.

Maaş Müşterilerine %1,49 Faiz İle Tüketici Kredisi

Yeni düzenleme ile artık maaş hesabı Ziraat Bankası’nda olan müşteriler 60 aya varan vade fırsatları ve 1,49 faiz avantajı ile tüketici kredisi kullanabilecek. Ziraat Bankası’nda maaş hesabı olmayan diğer müşteriler için ise tüketici kredi faiz oranları 1,59 olarak düzenlenmiş şekilde. Yine vade oranı maksimum 60 ay olacak.

Yapılan düzenlemeler şu anda aktif bir şekilde geçerli olmakla birlikte, dileyen müşteriler hemen yeni faiz oranlarından yararlanarak tüketici kredisi kullanabilecek. Kredi onaylarında müşterilerin kredi puanları göz önünde bulundurularak başvurular değerlendirilecek.

Ziraat Bankası müşterisi olup maaş hesabı bulunmayanlar, maaş hesaplarını Ziraat’te açtırmaları halinde %1,49 faiz oranına sahip tüketici kredisi fırsatlarından yararlanabilecek. Üstelik müşterilerin bunun için uzun süre beklemesine de gerek yok. Maaş hesabının açılmasının ardından ayrıcalıktan hemen yararlanılmaya başlanacak.

Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sunulan uygun faizli tüketici kredisi sayesinde ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek, mobil ya da internet bankacılığından veya SMS yoluyla kredi başvurunuzu gerçekleştirmek.

60 aya kadar vadeli olarak yararlanabileceğiniz tüketici krediniz hemen başvurmanız halinde hızlı bir şekilde hazır olmaktadır.

Ortalama 35 yaşındaki müşteriler için 1 yıl toplamında ortalama sigorta masrafı 39,67 TL’dir. Verilen faiz oranlarına sahip tüketici kredisinden faydalanmak isteyen müşterilerin otomatik talimat, banka kartı, KMH ürünlerine sahip olması ya da yeni başvurması, BES, DASK, AZG, konut sigortası, eşya sigortası, yangın sigortası, internet bankacılığı ürünlerinden en az herhangi iki tanesi sahip olması ya da yeni başvurması gerekmektedir.

Tüketici Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası resmi sitesinde hemen başvur kısmını kullanarak uygun faizli tüketici krediniz için başvurunuzu şubeye gitmenize bile gerek olmadan kolayca yapabilirsiniz.

Bunun için açılan sayfadaki formda istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde oldurmanız gerekmektedir. Sizden istenen bilgiler arasında T.C. Kimlik Numarası, cep telefonu, vade sayısı, kredi tutarı ve gelir bilgisi yer almaktadır.

Vade sayınızı 13 ay ila 60 ay arasında herhangi bir süre olarak belirleyebilirsiniz.

Tutar kısmını 1000 TL’den 30.000 TL’ye kadar herhangi bir miktar seçebilirsiniz.

Gelir bilginizi doğru bir şekilde beyan etmeniz güvenilirliğiniz açısından önem arz etmektedir. Tüm bilgileri doğru ve tam bir şekilde doldurduktan sonra formun alt kısmında bulunan bilgilendirme dosyalarını okuyarak kabul etmeniz ve kişisel verilerinizin işlenmesine izin vermeniz gerekmektedir.

Kutucuğu işaretledikten sonra ‘’gönder’’ butonuna tıklayarak uygun faizli tüketici kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz banka tarafından hemen değerlendirmeye alınacak olup, sonuçlanmasının ardından telefonunuza bilgilendirme SMS’i gönderilecektir.

Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı

Ödeme planınızı daha rahat oluşturabilmeniz adına almak istediğiniz kredi türü, tutarı, vade sayısı bilgisini girerek masraflarınızı ve taksitlerinizi hemen öğrenebileceğiniz hesaplama aracı, pratik bir kullanım sunmaktadır.

Kredi Paketi

  • Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi
  • Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi
  • Tüketici Kredisi
  • Tüketici Ürün Paketi

Tutar

1000 TL’den başlayan tutarlar.

Vade

1 ay ila 60 ay arasında değişen vade fırsatları.

Faiz Oranı

%1,49 ve 1,59 faiz oranları.

Yapacağınız hesaplamalar yaklaşık bir değer vermekte olup, kesin sonuçlar içermemektedir. En doğru ödeme planı bilgisi için Ziraat Bankası şubelerinden birini ziyaret edebilir ya da telefon bankacılığı ile bilgi alabilirsiniz.

Önceki İçerikZiraat Bankası 0,99 Konut Kredisi
Sonraki İçerikAB Türkiye’ye 127 Milyon Euro’luk Ek Kaynak Verecek