Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

4818
0

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? Birikim olarak değerlendirmek için saklanan altınlar, Ziraat Bankası’nın sunduğu altın hesabı sayesinde karlı bir şekilde değerlendirilebilmektedir. Elde bulunan altınlar Ziraat Bankası şubelerine getirilerek buradaki eksperler tarafından gerekli değerlendirme işlemi yapılmakta ve bu işlem sonrasında da müşteri adına açılan vadeli ya da vadesiz altın hesabında değer kazanmaktadır.

Altın Hesabının Sağladığı Avantajlar

Ziraat Bankası altın hesabı sayesinde evde bekleyen altınlar banka hesabı aracılığıyla daha fazla değer kazanmaktadır. Çalınma durumlarına karşı altınlar bankada güven altında bulunmaktadır. Açılan altın hesabının vadeli ya da vadesiz olmasına bağlı olarak kazanç miktarları değişiklik gösterebilmektedir. Fakat her durumda evde bekletilen altınlara karşı bankada altın hesabı açarak bunları değerlendirmek, maddi açıdan daha fazla yarar sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma İşlemleri

Ziraat Bankası altın hesabı açma işlemi için altınlar bankaya getirilerek değer biçme işlemleri halledildikten sonra kısa sürede hesap açma işlemi yapılabilmektedir. Ya da isteğe bağlı olarak altın hesabı açarak bu hesaplar üzerinden altın birikimi yapmak da mümkün olmaktadır. Açılan altın hesabı vadeli altın hesabı, vadesiz altın hesabı ve biriken altın hesabı şeklinde çeşitlendirilebilmektedir. Vadeli altın mevduat hesabı sayesinde, hesaba dahil edilen altınların getirisi de yine altın olarak müşterilerin hesabına geçilmektedir. Hesap açılış altın oranı 10 gramla sınırlı tutulmaktadır. 30 gün ve 400 gün vadeleri arasında yararlanılan mevduat hesapları arasında bulunmaktadır.

Vadesiz altın mevduat hesabında ise, 1 gramdan az olmamak şartıyla açılan hesap üzerinden altın alım satımı işlemleri yapılabilmektedir. Hesap üzerinde yapılan bütün altın işlemleri sonucunda elde edilen miktarlar altın olarak ödenmemektedir. Ziraat Bankası biriken vadesiz altın mevduat hesabında ise, açılan altın hesabı sayesinde getiri sağlamanın yanı sıra artı olarak altın biriktirme şansı da bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here