Ziraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme

112709
24
Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Şifresi Öğrenme Değiştirme

Ziraat Bankası kartını almış fakat şifre değiştirmek için şubeye gitmek istemeyenler için Ziraat Bankası kart şifre alma yollarını göstereceğim. Ziraat Bankası kartı ile dilediğiniz gibi para çekebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bankaya gitmenin tehlikeli olduğu şu günlerde bu şekilde şifrenizi alıp ATM’lerden işlem yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ziraat Bankası Bankkart Başvurusu

Öncelikle Ziraat Bankasından banka kartı nasıl alınır? Bu konu üzerinde duralım. Ziraat Bankasından banka kartı diğer bir adı ile Bankkart sahibi olmak için öncelikle bu bankada bir hesabınızın olması gerekmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmak için  Ziraat Bankasından Nasıl hesap açılır? Adlı konumuza göz atabilirsiniz.

Faydalı Konu: Ziraat Bankası Hesap Açma

Ziraat Bankası Kurye Bankkart Teslimi

Hesabınızın olduğunu varsayarak devam ediyorum. Kartınız kurye tarafından size teslim edilir, eğer evde yoksanız bir kaç kez daha size ulaşılmaya çalışılır yine size ulaşılmazsa en yakın Ziraat Bankasına teslim edilir ve size de bu konu ile ilgili bilgi mesajı gelir.

Tabi cep telefon numaranızın doğru olması bu noktada çok önemlidir. Eğer cep telefonunuz güncel değilse bankadan karınızı teslim alırken telefon numaranızı güncellemeyi unutmayınız.

Kartınızı Teslim Alma Ve Şifre Oluşturma
Kartınızı Teslim Alma Ve Şifre Oluşturma

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nerede Yazar?

Bankadan almış olduğunuz kart şifresi güvenlik nedeniyle herhangi bir yerde yazılı olarak gelmez. Karın başka birinin eline geçmesi ve şifrenin de yanında olması oldukça riskli bir durum olduğundan bu yapılmamaktadır. Kart şifrenizi en kolay yoldan internet bankacılığı kullanıyorsanız mobil şubeden yapabilirsiniz. Yoksa eğer ATM üzerinden kart şifresi oluşturabilirsiniz. Onu da yapamazsanız şubeye uğramalısınız.

Ziraat Bankası Yeni Kart Şifresi Alma

Ziraat Bankası yeni kart şifresi alma işlemi için 3 yöntem bulunmaktadır.

1- ATM Kanalıyla Yeni Şifre Oluşturma

Kartınızı yeni aldığınızda ATM’ye taktığınızda ekranda şifre belirleme tuşu belirecektir. Bastığınızda sizden sistemde kayıtlı cep telefonu bilginizin son 2 hanesi istenecektir. Doğru girmeniz halinde cep telefonunuza bir kod gelecek. Eğer kodu doğru şekilde girerseniz ekranda yeni şifre belirleyeceğiniz bir sayfa açılacaktır.

2- Mobil Bankacılık Üzerinden Şifre Alma

Benim en sevdiğim ve en basit şifre alma yöntemidir. Bu işlemi yapabilmek için internet bankacılığına giriş yapınız.

 • Daha sonra kartlarım menüsünden şifre almak istediğiniz kartı seçiniz.
 • Kart seçimi yaptık dan sonra sağ üst bölümde yer alan 3 nokta kısmına basınız.
 • Daha sonra açılan menüden kart işlemlerini seçerek devam edelim.
 • Daha sonra şifre belirleme butonuna basalım.
 • Açılan ekrandan yapmak istediğimiz şifreyi yazalım.
 • Alta şifreyi bir kez daha yazalım ve onayla tuşuna basarak şifremizi aktif edelim.
 • Hepsi bu kadar şifrenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Eğer şifre aldıktan hemen sonra internet alışverişi yapacaksanız kartla öncelikli olarak ATM üzerinden şifreli bir işlem yaparak kartınızı aktif etmelisiniz. Aksi halde internet üzerinden alışveriş yaparken sorun yaşarsınız.

Ziraat Bankası Kart Teslim Alma Ve Şifre Oluşturma

Kartınız size iki şekilde ulaşmaktadır. Bunlardan ilki kurye aracılığı ile alınan kartlar diğeri ise sizin isteğiniz doğrultusunda yada size ulaşamayan kurye tarafından bankaya teslim edilen kartlar. Bu durumda iki şekilde kartınızı teslim alacaksınız.

1- Ziraat Bankası Kuryeden Kart Teslim Alınması:

Eğer kartınızı kuryeden teslim aldıysanız ilk şifre oluşturma işleminizi telefon ile kısa SMS atarak yapabileceğiniz gibi Ziraat Bankası ATM’lerinden de bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Ben pinpirikli adamım illa şubede yaptırmak istiyorum derseniz bankaya giderek sıra numarası alıp bekleyiniz. Sıra size geldiğinde banka görevlisini şifre almak istediğinizi söyleyebilir POS yardımı ile şifrenizi kolayca kendiniz oluşturabilirsiniz.

Güncelleme: Artık şubelerden şifre alma işlemi yapılamamaktadır. Eskiden POS ile şubeden verilen şifreler güvenlik nedeniyle sadece şube dışı kanallardan yapılabilmektedir.

2- Ziraat Bankası Şubeden Kart Teslim Alınması:

Eğer kartınız şubenizi ulaşmışsa kartınızı bir ay içerisinde almaya bakın bu süreyi uzatmanız durumunda kartınız iptal olabilir. Banka görevlisi sizi bu sürenin dolmasına az bir süre kalınca tekrar arayacaktır ama siz mesaj size ulaştığı an gidip kartınızı alabilirsiniz. Kart Teslimi yapılırken size sistem üzerinden otomatik mesaj atılabilir veya atm’den şifrenizi belirlemeniz istenilebilir. Bu o anki personelin durumuna bağlı.

Şifrelerinizi mümkün olduğunda dikkatli oluşturun hatta daha sonra değiştirebilirsiniz. Belirli periyotlarda değiştirmeniz yararınıza olacaktır. Bu konuda daha öncede bahsetmiş olduğumuz şifre güvenliği konusuna göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme
Ziraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Kart şifresi Oluşturma

1- SMS Yolu İle Şifre Alma: SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndermeniz gerekmektedir.

NOT:

 • Eğer doğum yeri ve anne kızlık soyadınız da Türkçe karakterler yer alıyorsa büyük küçük harf bile yazsanız olduğu gibi yazın değişiklik yapmayın. Örnek: (İZMİR, IĞDIR, Çanakkale vb. gibi).
 • SMS gönderdiğiniz telefonun mutlaka sistemimize yalnızca sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir.
  Örnek SMS metni: SIFRE 123456 MUĞLA 123 veya SIFRE 123456 Muğla 123.

2- ATM Kanalı İle Şifre Oluşturma: ATM’lerden şifre oluşturmak içinde Giriş şifre işlemleri adımını kullanarak şifrenizi istenilen bilgileri girdikten sonra oluşturabilirsiniz.

Faydalı Konu:  ATM’den Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

3- Müşteri İletişim Merkezi: Şifrenizi müşteri temsilciniz ile görüşerek almak için öncelikle 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini arayın. Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde teyit etmeniz durumunda şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bilgileriniz güncel değil veya eksik ise hemen en yakın şubeye giderek bilgilerinizi güncelleyin.

Takıldığınız konu varsa yorum kısmından merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. İyi ve Mutlu bir gün dilerim.

Önceki İçerikAltın Hesabından Para Nasıl Çekilir?
Sonraki İçerikATM Cardtronics Mobile Worldwide ATM & Financial Kiosk Services
Ekonomi, Finans Ve İş fikirleri Konusunda En Güncel Ve En Yeni Haberleri Sizlerle Paylaşmak Ve Azda Olsa Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duymaktayım. Merak Ettiğiniz Konular Hakkında Bilgi Alışverişinde Bulunabilirsiniz.

24 YORUMLAR

 1. Ben şifremi almak istiyorum müşteri hizmetlerini aradım şifreniz telefonunuza mesajla iletilmiştir dedi fakat bana mesaj gelmedi şifremi nasıl öğrenebilirim bi yardımcı olursanız sevinirim

  • Hasret Hanım Merhaba,

   Bu durumun 2 açıklaması olabilir bankada ki kayıtlı telefon numaranız değişmiş veya iletişim telefonu olarak 2. bir telefon numarası kayıtlı olabilir. Bu durumda mesajlar diğer telefon numaranıza gidecektir. Öğrenmek için müşteri hizmetlerini tekrar arayarak hangi cep telefonunun kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

   Bankada kayıtlı telefon numaranız değiştiyse eğer yeni cep telefonunuza mesaj gelmeyecektir. Müşteri hizmetlerinden telefon numarası güncellemesi yapılmadığı için en yakın şubeye giderek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

   Merak ettiğiniz konularda yardımcı olmaktan memnuniyet duyar, iyi bir gün geçirmenizi dileriz…

   • Merhabalar,
    şifrenizi kolayca değiştirmek için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın ve tuşlamalar sırasında şifre işlemlerini seçin ve bankkart şifresini değiştime adımına gelin. Burada sizden kimlik doğrulaması yapılabilmesi için birkaç bilgi istenilecek ve yeni şifreniz cep telefonunuza kısa SMS olarak iletilecektir. Gelen şifreniz ile ATM’den işlem yaptıktan sonra kartınızın şifresi tamamen aktif olacaktır.

 2. Merhaba, Emekli Ziraat Banka Kartımızı aldık ATMden şifremizi oluşturduk, ancak ATMden para çekme, bakiye hesap özeti vs bilgileri göremiyoruz. Ekranda “işleminizi geçici bir süreliğine gerçekleştiremiyoruz. ” uyarı yazısı geliyor. Müşteri hizmetleri hesabın ve kartın aktif olduğunu söylüyor. Acaba bu geçici süre ne kadardır ve bu sorun neden kaynaklanıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Mahsun Bey,

   Emekli maaş ödemelerinde kart ilk kez alınmıyorsa eğer yenileme yapıldıysa şube aracılığı ile kart kullanım süresinin uzatılması gerekiyor.
   Bunun için en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek gişe işlemlerinden maaş hesap güncellemesi yaptırın kartınız kullanıma açılacaktır. Bu süre 2 yıl geçerli olacaktır. Diğer merak ettiğiniz ve yaşadığınız sorunlara yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

   İyi bir gün geçirmeniz dileği ile..

  • Merhaba Fatih Bey,
   Şifrenizi kendiniz oluşturmak için telefon bankacılığı yöntemini tercih edebilir ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde tuşladıktan sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için;

   • 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini Arayın
   • TC, Kart numaranızı yada müşteri numaranızı girin bilmiyorsanız 2 ye basabilirsiniz.
   • İlk ses kaydını geçtikten sonra şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın.
   • Kredi Kartı şifresi için 1
   • Telefon Bankacılığı şifresi için 2
   • internet Bankacılığı şifresi için 3
   • Bankkart şifresi için 4 tuşlayın.
   • Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz tuşlayın ve şifrenizi kendim belirleyeceğim seçeneğini tıklayın.

   Arama yaparken sayfamızı açık bırakarak sırası ile bu adımları yapabilirsiniz.

   Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle iyi günler dileriz.

  • Merhaba Ozan Bey,

   eonay işlemleri SMS ile yapılabiliyordu fakat son güncellemeyle kaldırılmış olması lazım. Kartınızın internet alışverişine açılmasını sağlamak için internet bankacılığı girişi yaparak kart ve güvenlik ayarlarından işlem yapabilir veya şubeye başvurabilirsiniz.

  • Merhaba Zeynep Hanım,

   Şifrenizi 3 farklı yolla değiştirebilirsiniz. Atmleri kullanabilir, Telefon bankacılığıyla

   0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini Arayın
   TC, Kart numaranızı yada müşteri numaranızı girin bilmiyorsanız 2 ye basabilirsiniz.
   İlk ses kaydını geçtikten sonra şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın.
   Kredi Kartı şifresi için 1
   Telefon Bankacılığı şifresi için 2
   internet Bankacılığı şifresi için 3
   Bankkart şifresi için 4 tuşlayın.
   Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz tuşlayın ve şifrenizi kendim belirleyeceğim seçeneğini tıklayın.
   Arama yaparken sayfamızı açık bırakarak sırası ile bu adımları yapabilirsiniz.

   son olarak da yine şubeye gidebilir yeni şifre oluşturabilirsiniz.

   Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle iyi günler dileriz.

  • Merhaba Cemal Bey,

   öncelikle kart iptal olsa bile hesap numaraları değişmez. Kartlar hesaplara tanımlanmaktadır. Kart durumunu müşteri temsilcinize sorabilir gerekirse yeni kart talep edebilirsiniz.

   Saygılarımla,

 3. sifremi dogru girdigim halde neden yanlis sifre girdiniz yaziyor,yeni sifre aldim aradan 2 ay gecti tekrar ayni seyi yasadim sifrem nasil oluyorda kendi kendine degisiyor veya yanlis sifreye dönüsüyor??!!

  • Merhaba İsmail Bey,

   kartınız yanlış şifre denemelerinden dolayı bloke altına alındıysa şifre denemelerinde size bu hata gözükecektir. Ve 3. denemeden sonra ATM karta el koyacaktır. Yeni şifre oluşturup bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

   Saygılarımla,

 4. maaş kartımı atm de kaldı yeni bank kart geldi sms yoluyla 4757 den mesaj gönderip şifre istiyorum bana bilgileriniz bizdekilerle bağdaşmıyor diyorlar müşteri hizmetlerinede ulaşamıyorum saygılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz