Ziraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme

105429
21

Ziraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme

Ziraat Bankası kartını almış fakat şifre değiştirmek için şubeye gitmek istemeyenler için şifre alma yollarını göstereceğim. Ziraat Bankası kartı ile dilediğiniz gibi para çekebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Şifre Oluşturma

Ziraat Bankası Bankkart Başvurusu

Öncelikle Ziraat Bankasından banka kartı nasıl alınır ? Bu konu üzerinde duralım. Ziraat Bankasından banka kartı diğer bir adı ile Bankkart sahibi olmak için öncelikle bu bankada bir hesabınızın olması gerekmektedir.Bu konuda bilgi sahibi olmak için  Ziraat Bankasından Nasıl hesap açılır? Adlı konumuza göz atabilirsiniz.

Faydalı Konu: Ziraat Bankası Hesap Açma

Kurye Bankkart Teslimi

Hesabınızın olduğunu varsayarak devam ediyorum. Kartınız kurye tarafından size teslim edilir, eğer evde yoksanız bir kaç kez daha size ulaşılmaya çalışılır yine size ulaşılmazsa en yakın Ziraat Bankasına teslim edilir ve size de bu konu ile ilgili bilgi mesajı gelir. Tabi cep telefon numaranızın doğru olması bu noktada çok önemlidir. Eğer cep telefonunuz güncel değilse bankadan karınızı teslim alırken telefon numaranızı güncellemeyi unutmayınız.

ziraat avansbankkart

Kartınızı Teslim Alma Ve Şifre Oluşturma

Kartınız size iki şekilde ulaşmaktadır. Bunlardan ilki kurye aracılığı ile alınan kartlar diğeri ise sizin isteğiniz doğrultusunda yada size ulaşamayan kurye tarafından bankaya teslim edilen kartlar. Bu durumda iki şekilde kartınızı teslim alacaksınız.

1- Kuryeden Kart Teslim Alınması:

Eğer kartınızı kuryeden teslim aldıysanız ilk şifre oluşturma işleminizi telefon ile kısa SMS atarak yapabileceğiniz gibi Ziraat Bankası ATM’lerinden de bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Ben pinpirikli adamım illa şubede yaptırmak istiyorum derseniz bankaya giderek sıra numarası alıp bekleyiniz. Sıra size geldiğinde banka görevlisini şifre almak istediğinizi söyleyebilir POS yardımı ile şifrenizi kolayca kendiniz oluşturabilirsiniz.

2-Şubeden Kart Teslim Alınması:

Eğer kartınız şubenizi ulaşmışsa kartınızı bir ay içerisinde almaya bakın bu süreyi uzatmanız durumunda kartınız iptal olabilir. Banka görevlisi sizi bu sürenin dolmasına az bir süre kalınca tekrar arayacaktır ama siz mesaj size ulaştığı an gidip kartınızı alabilirsiniz.Kart Teslimi yapılırken size POS ile şifre oluşturmanız istenecektir. Şifrelerinizi mümkün olduğunda dikkatli oluşturun hatta daha sonra değiştirebilirsiniz. Belirli periyotlarda değiştirmeniz yararınıza olacaktır. Bu konuda daha öncede bahsetmiş olduğumuz şifre güvenliği konusuna göz atabilirsiniz.

Faydalı Konu:  Kartınızın Şifresi Yeterince Güvenli Mi?

Şubeye Gitmeden Kart şifresi Oluşturma

1- SMS Yolu İle Şifre Alma: SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndermeniz gerekmektedir.

NOT:

 • Eğer doğum yeri ve anne kızlık soyadınız da Türkçe karakterler yer alıyorsa büyük küçük harf bile yazsanız olduğu gibi yazın değişiklik yapmayın. Örnek: (İZMİR, IĞDIR, Çanakkale vb. gibi).
 • SMS gönderdiğiniz telefonun mutlaka sistemimize yalnızca sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir.
  Örnek SMS metni: SIFRE 123456 MUĞLA 123 veya SIFRE 123456 Muğla 123.

2- ATM Kanalı İle Şifre Oluşturma: ATM’lerden şifre oluşturmak içinde Giriş şifre işlemleri adımını kullanarak şifrenizi istenilen bilgileri girdikten sonra oluşturabilirsiniz.

3- Müşteri İletişim Merkezi: Şifrenizi müşteri temsilciniz ile görüşerek almak için öncelikle 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini arayın. Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde teyit etmeniz durumunda şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bilgileriniz güncel değil veya eksik ise hemen en yakın şubeye giderek bilgilerinizi güncelleyin.

Takıldığınız konu varsa yorum kısmından merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. İyi ve Mutlu bir gün dilerim.

Ziraat Bankası Bankkart (Banka Kartı) Şifresi Öğrenme Değiştirme
3.6 (71.76%) 34 votes

21 YORUMLAR

 1. Ben şifremi almak istiyorum müşteri hizmetlerini aradım şifreniz telefonunuza mesajla iletilmiştir dedi fakat bana mesaj gelmedi şifremi nasıl öğrenebilirim bi yardımcı olursanız sevinirim

  • Hasret Hanım Merhaba,

   Bu durumun 2 açıklaması olabilir bankada ki kayıtlı telefon numaranız değişmiş veya iletişim telefonu olarak 2. bir telefon numarası kayıtlı olabilir. Bu durumda mesajlar diğer telefon numaranıza gidecektir. Öğrenmek için müşteri hizmetlerini tekrar arayarak hangi cep telefonunun kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

   Bankada kayıtlı telefon numaranız değiştiyse eğer yeni cep telefonunuza mesaj gelmeyecektir. Müşteri hizmetlerinden telefon numarası güncellemesi yapılmadığı için en yakın şubeye giderek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

   Merak ettiğiniz konularda yardımcı olmaktan memnuniyet duyar, iyi bir gün geçirmenizi dileriz…

   • Merhabalar,
    şifrenizi kolayca değiştirmek için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın ve tuşlamalar sırasında şifre işlemlerini seçin ve bankkart şifresini değiştime adımına gelin. Burada sizden kimlik doğrulaması yapılabilmesi için birkaç bilgi istenilecek ve yeni şifreniz cep telefonunuza kısa SMS olarak iletilecektir. Gelen şifreniz ile ATM’den işlem yaptıktan sonra kartınızın şifresi tamamen aktif olacaktır.

 2. Merhaba, Emekli Ziraat Banka Kartımızı aldık ATMden şifremizi oluşturduk, ancak ATMden para çekme, bakiye hesap özeti vs bilgileri göremiyoruz. Ekranda “işleminizi geçici bir süreliğine gerçekleştiremiyoruz. ” uyarı yazısı geliyor. Müşteri hizmetleri hesabın ve kartın aktif olduğunu söylüyor. Acaba bu geçici süre ne kadardır ve bu sorun neden kaynaklanıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Mahsun Bey,

   Emekli maaş ödemelerinde kart ilk kez alınmıyorsa eğer yenileme yapıldıysa şube aracılığı ile kart kullanım süresinin uzatılması gerekiyor.
   Bunun için en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek gişe işlemlerinden maaş hesap güncellemesi yaptırın kartınız kullanıma açılacaktır. Bu süre 2 yıl geçerli olacaktır. Diğer merak ettiğiniz ve yaşadığınız sorunlara yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

   İyi bir gün geçirmeniz dileği ile..

  • Merhaba Fatih Bey,
   Şifrenizi kendiniz oluşturmak için telefon bankacılığı yöntemini tercih edebilir ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde tuşladıktan sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için;

   • 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini Arayın
   • TC, Kart numaranızı yada müşteri numaranızı girin bilmiyorsanız 2 ye basabilirsiniz.
   • İlk ses kaydını geçtikten sonra şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın.
   • Kredi Kartı şifresi için 1
   • Telefon Bankacılığı şifresi için 2
   • internet Bankacılığı şifresi için 3
   • Bankkart şifresi için 4 tuşlayın.
   • Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz tuşlayın ve şifrenizi kendim belirleyeceğim seçeneğini tıklayın.

   Arama yaparken sayfamızı açık bırakarak sırası ile bu adımları yapabilirsiniz.

   Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle iyi günler dileriz.

  • Merhaba Ozan Bey,

   eonay işlemleri SMS ile yapılabiliyordu fakat son güncellemeyle kaldırılmış olması lazım. Kartınızın internet alışverişine açılmasını sağlamak için internet bankacılığı girişi yaparak kart ve güvenlik ayarlarından işlem yapabilir veya şubeye başvurabilirsiniz.

  • Merhaba Zeynep Hanım,

   Şifrenizi 3 farklı yolla değiştirebilirsiniz. Atmleri kullanabilir, Telefon bankacılığıyla

   0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini Arayın
   TC, Kart numaranızı yada müşteri numaranızı girin bilmiyorsanız 2 ye basabilirsiniz.
   İlk ses kaydını geçtikten sonra şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın.
   Kredi Kartı şifresi için 1
   Telefon Bankacılığı şifresi için 2
   internet Bankacılığı şifresi için 3
   Bankkart şifresi için 4 tuşlayın.
   Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz tuşlayın ve şifrenizi kendim belirleyeceğim seçeneğini tıklayın.
   Arama yaparken sayfamızı açık bırakarak sırası ile bu adımları yapabilirsiniz.

   son olarak da yine şubeye gidebilir yeni şifre oluşturabilirsiniz.

   Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle iyi günler dileriz.

  • Merhaba Mine Hanım,

   SMS alırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Cep telefonu değişikliği durumunda yaşanılan bir durumdur. Şubeden ya da ATM’lerden sorunu çözebilirsiniz.

 3. Kartı aldım fakat şifre oluşturmayalı 2 ay oldu.Kartım iptal olmuş mudur?Olmuşsa aynı Iban numarası ile hesap açtırabilir miyim?

  • Merhaba Cemal Bey,

   öncelikle kart iptal olsa bile hesap numaraları değişmez. Kartlar hesaplara tanımlanmaktadır. Kart durumunu müşteri temsilcinize sorabilir gerekirse yeni kart talep edebilirsiniz.

   Saygılarımla,

 4. sifremi dogru girdigim halde neden yanlis sifre girdiniz yaziyor,yeni sifre aldim aradan 2 ay gecti tekrar ayni seyi yasadim sifrem nasil oluyorda kendi kendine degisiyor veya yanlis sifreye dönüsüyor??!!

  • Merhaba İsmail Bey,

   kartınız yanlış şifre denemelerinden dolayı bloke altına alındıysa şifre denemelerinde size bu hata gözükecektir. Ve 3. denemeden sonra ATM karta el koyacaktır. Yeni şifre oluşturup bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

   Saygılarımla,

 5. Ben bankamatik kartı icin başvuru yaptım.Fakat kart 2 hafta oldu halen gelmedi.Ben kartsız para çekmek icin şifreye ihtiyacım var ve bu yüzden nasıl şifre alabilirim

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here