Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Şifresi Öğrenme Değiştirme

9323
0

Ziraat Bankası Bankkart Combo kart Şifresi öğrenme değiştirme işlemi için mevcut bir Combo kartınız bulunmalıdır. 2018 Yılının Şubat ayında kullanımına başlanan Ziraat Bankasının yeni kartı olan Combo kartlar kısa sürede büyük ilgi gördü ve bankanın da başlatmış olduğu değişim çabalarıyla binlerce kişinin kullanımına açıldı bile.

Kartın en önemli özelliklerinden bir tanesi eğer Ziraat Bankasından bir ek hesap aldıysanız yapacağınız alışverişlerinizi taksitli şekilde ödeyebileceksiniz. Bu hesaplar için bildiğiniz gibi her ay faiz ödemektesiniz ve bu tutarı ödemediğiniz de yakın izlemeye girerek kredi notunuz da olumsuz etkilenmektedir.

Bankkart Combo Özellikleri

 • Kredi kartı özelliğini kullanarak taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • Hesabınıza tanımlı bir KMH ürünü varsa anlaşmalı iş yerlerinde taksitli alışverişinizi Bankkartınız ile de yapabilirsiniz.
 • Bankkart’ı kullanmanız size ayrıca bol bol puanda kazandıracak ve alışverişlerinizde dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz.
 • Paraya mı sıkıştınız hemen size en yakın ATM’den dilediğiniz gibi çekim yapabilir ayrıca hem yurt içi ve hem de yurt dışındaki Visa/MasterCard amblemli diğer tüm ATM’lerden de bakiye çekebilirsiniz.
 • Yurt içinde ve yurt dışında yapacağınız tüm alışverişlerinizi alışveriş işlemlerinizi kartınız için oluşturduğunuz şifreniz ile güvenle yapabilirsiniz.
 • İnternet alışverişlerinizi Banka kartı veya kredi kartınız ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Ayrıca kartın temassız özelliği sayesinde Şok market gibi bu özelliği kullanan mağazalarda şifre girmenize gerek kalmadan saniyeler içerisinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Şubeden Kart Şifresi Oluşturma

Özellikle bankada işi olan zaten gidecek olan kişiler için önerdiğimiz bir yöntemdir. Onun dışında diğer iletişim kanallarından da şifre işlemi yapabileceğiniz için bu yöntemi en son aşama da kullanabilirsiniz.

 1. Şubeden şifre alabilmek için Nüfus cüzdanınız veya kimlik kartınız ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidiniz [En uzak şubeye de gidebilirsiniz işinize karışmak gibi olmasın :)]
 2. Daha sonra gişe işlemlerinden sıra numarası alın.
 3. Sıra size geldiğinizde personelden kartınız için yeni şifre oluşturmak istediğinizi söyleyin ve kartı verin.
 4. Banka personelinin size vermiş olduğu posu kullanarak kartınız için yeni şifre oluşturun.
 5. Şifre oluştururken oldukça dikkatli olmalısınız.Banka personeli dahil şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.
 6. Şifre işlemini tamamladıktan sonra kartınızı şifrenizle birlikte kullanabilirsiniz.

Faydalı Konu: Güvenli ama akılda kalıcı şifre nasıl oluşturulur?

Şubeye Gitmeden Kart şifresi Oluşturma

1- SMS Yolu İle Şifre Alma: SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndermeniz gerekmektedir.

NOT:

 • Eğer doğum yeri ve anne kızlık soyadınız da Türkçe karakterler yer alıyorsa büyük küçük harf bile yazsanız olduğu gibi yazın değişiklik yapmayın. Örnek: (İZMİR, IĞDIR, Çanakkale vb. gibi).
 • SMS gönderdiğiniz telefonun mutlaka sistemimize yalnızca sizin adınıza kayıtlı olması gerekmektedir.
  Örnek SMS metni: SIFRE 123456 MUĞLA 123 veya SIFRE 123456 Muğla 123.

2- ATM Kanalı İle Şifre Oluşturma: ATM’lerden şifre oluşturmak içinde Giriş şifre işlemleri adımını kullanarak şifrenizi istenilen bilgileri girdikten sonra oluşturabilirsiniz.

3- Müşteri İletişim Merkezi: Şifrenizi müşteri temsilciniz ile görüşerek almak için öncelikle 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini arayın. Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde teyit etmeniz durumunda şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bilgileriniz güncel değil veya eksik ise hemen en yakın şubeye giderek bilgilerinizi güncelleyin.

Şifrenizi kendiniz oluşturmak için telefon bankacılığı yöntemini tercih edebilir ve sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde tuşladıktan sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bunun için;

 • 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezini Arayın
 • TC, Kart numaranızı yada müşteri numaranızı girin bilmiyorsanız 2 ye basabilirsiniz.
 • İlk ses kaydını geçtikten sonra şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın.
 • Kredi Kartı şifresi için 1
 • Telefon Bankacılığı şifresi için 2
 • internet Bankacılığı şifresi için 3
 • Bankkart şifresi için 4 tuşlayın.
 • Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz tuşlayın ve şifrenizi kendim belirleyeceğim seçeneğini tıklayın.
 • Şifrenizi oluşturun ve telefonu kapatın hepsi bu kadar.

 

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Şifresi Öğrenme Değiştirme
3 (60%) 2 votes

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here