Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

44880
0
Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?Ziraat Bankasından yapılan para yatırma işlemleri; kendi hesabıma ve başka hesaba adı altında iki farklı şekildedir. Bankamatiklerden, internet ya da cep şubesinden işlem yapan kişilere her iki seçenek de çıkacaktır. Buradan dilerseniz kendi hesabınıza dilerseniz de bir başka hesaba para yatırımı yapabilirsiniz. Başka bir hesaba para yatırırken dikkat etmeniz gereken, karşı hesabın Ziraat Bankasına ait olup olmadığıdır. Şayet karşı hesap Ziraat Bankasının ise havale olarak ücreti gönderebilirsiniz. Ancak hesap numarası Ziraat Bankasına ait değilse EFT yapmanız gerekiyor.

Ziraat Bankamatiklerden Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Bir başkasının hesabına havale şeklinde yatırım yapmak için dilediğiniz saatte bankamatikleri kullanabilirsiniz. Bankanın bir müşterisi değilseniz bu kısımda kartsız işlem seçeneğine basabilirsiniz. Para yatırma sırasında sizlerden öncelikle kimlik numaranızı, daha sonrasında ise cep telefonunu vermeniz istenir. Ardından paranın yatacağı hesap numarasını ve tutarı girersiniz. Yatırmak istediğiniz miktarı bankamatiğe teslim ettikten sonra verdiğiniz cep telefonuna bir onay kodu gelir. Bu kodu girdikten sonra da işlem başarıyla gerçekleşir.

Ziraat İnternet Şubesinden Havale Nasıl Yapılır?

Bir başka Ziraat hesabına para transferi yapmak için internet şubesini de güvenle tercih edebilirsiniz. İnternet şubesinden havale yaparken sizlerden cep telefonu ve kimlik numarası gibi bilgiler istenmez. Çünkü sisteme zaten kimlik numaranız ve cep telefonunuz ile giriş yapmış oluyorsunuz. Menüde havale kısmına bastıktan sonra sizlerden yalnızca IBAN ya da hesap numarası istenir. Ardından yatırım miktarını da girdiğiniz takdirde ödeme gerçekleşir.

Ziraat Bankası Para Yatırma İşlem Ücreti Ne Kadar?

Havale şeklinde bir başka hesaba para yatırdığınız zaman bankamatiklerden 7 TL ücret alınır. Banka müşterisi olan kişilerden ise 6 TL alınır.

Ancak işlemler için internet şubesini kullanan kişiler 1.70 TL’ye başka hesaba havale yapabilir.

Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?
3.7 (73.33%) 3 votes

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here