Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

1331
0

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Son yıllarda bankalar müşterilerine kredi sağlamak konusunda birbirleri ile yarışmaktadır. Artık kredi kullanmak eskiye oranla daha kolay bir hal almaktadır. Bankalar her türlü ihtiyacınıza göre kredi imkanı sağlamaktadır. Evlenmek isteyen, evini yenilemek, araba almak ve öğrenim kredisi olmak üzere çeşitli alanlarda kredi hizmeti verilmektedir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, banka şubelerine gitmeden telefondan ya da bilgisayardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Genellikle ihtiyaç kredileri internet şubesi aracılığı ile çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Eğer ödemeleriniz düzgün ve kredi kullanma skor puanınız yüksek ise kredi kullanmanız çok daha kolay olacaktır.

KKB Nedir, Nasıl Yükseltilir?

KKB skoru bütün bankaların veri tabanında sizin kredilerinizi ve ödemenizi gösteren bir sistemdir. Daha önce sadece Merkez Bankası tarafından tutulan banka kredi puanları son yıllarda herkese açık hale gelmiştir. Eğer ödemelerinizi tam ve zamanında yapmış iseniz banka skor puanınız yüksek olur ve kredi kullanmanız kolaylaşır.

Daha önce kullandığınız kredi ödemeleri zamanında yapılmamışsa veya kredi kartınızın ödemeleri tam değil ise skor puanınız düşer. Kredi kayıt bürosu puanınızı yükseltebilmeniz için öncelikle daha önceden var olan bütün borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir. Sonraki ödemeleri de düzenli bir şekilde yapmalısınız. Kredi kartınızı ne kadar çok kullanırsanız kredi skorunuz o kadar yükselir.

Kredi Alma Şartları

Skorunuz yüksek olsa bile bankalar size belli bir miktar üzerinde kredi vermeyebilir. Örneğin size 20.000 TL 48 ay vade ile kredi vermez. Ama aynı miktarı 36 ay vade ile verebilir. Zorunlu ihtiyaçlarınızı düştükten sonra, aylık gelirinize göre ödeme planı hazırlanır. Ev, araba veya yüksek miktarlı kredileriniz için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Sizden istenen evrakları hazırladıktan sonra şubenize başvurarak kredi kullanabilme olasılığınızı öğrenirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Faiz Oranları

Ziraat bankasında tüketici ve konut kredisi faiz oranlarında son yapılan güncellemeler ile diğer bankalarda olduğu gibi biraz artış oldu. Mayıs 2017 itibariyle faiz oranları şu şekildedir.

1,19 faiz oranı tüketici kredisi kullanabilir ve örnek hesaplama yapacak olursak 48 ay boyunca aylık 578,51 TL’den başlayan taksitler ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Toplam ödeme miktarınız 27.768,48 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama
4 (80%) 2 votes

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here