Ziraat Bankası Birleştiren Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası Birleştiren Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sunulan birleştiren tüketici kredisi bireylerin kredi kartı borçlarını daha kolay yöntemler ile ödemelerini sağlamaktadır. Kredi kartı borcu bulunanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veren bu uygulama, gelir ile uyumlu bir ödeme planı oluşturmaktadır. Ziraat Bankası birleştiren tüketici kredisi ile hem Ziraat Bankasına ait hem de diğer bankalara ait borçlar birleştirilir. Bu kredi türü ile bankalara olan borç seviyeleri dengelenir ve finans anlamında daha sağlıklı bir yapının oluşması sağlanır. Aynı zamanda birleştiren kredi ile aylık faiz oranlarında daha iyi koşullar sağlanmış olmaktadır. Dikkat çeken düşük faiz oranları borçluların birleştiren tüketici kredisini tercih etmesine katkı sağlamaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Birleştiren ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen kişiler şube aracılığı ile kredi başvurusunu kolayca yapabilmektedir. Kredi hakkında bilgi almak isteyenler ise 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini kullanabilir. Peki, bu krediye sahip olmak için hangi belgeler ile bankaya başvurmak gerekir? İşte Ziraat Bankası birleştiren tüketici kredisi başvurusu için gerekli belgeler:

 • Kimlik fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • E devlet SGK dökümü
 • Maaş bordrosu

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Şartlar

Ziraat Bankası birleştiren kredi yapılandırma uygulamasından yararlanabilmek için gerekli olan şartlar:

 • Ziraat bankasından kredi kartı alınması
 • Ziraat Bankası kredi mevduat hesabının açılması
 • İki tane otomatik ödeme talimatının bulunması

İhtiyaç kredisi çeşitlerinden biri olan Ziraat Bankası birleştiren tüketici kredi şartlar sağlandığı takdirde bankanın en yakın şubesinden alınabilir. Şartların yerine getirilmesi sonrasında süreç aşağıdaki gibi devam etmektedir.

 • Ziraat Bankası’na kredi başvurusunda bulunulması
 • Bankanın borç kontrolünün yapmasının ardından kişisel beyana göre kredi limitinin belirlenmesi
 • Diğer banka borçlarının Ziraat Bankası tarafından ödenmesi ve kartların kapanması
 • Bankanın müşterisi için ödediği kredi borçlarının tutarında kredi belirlenmesi ve 60 aya varan vade ile ödeme planının hazırlanması
 • Gelire göre müşteriye özel kredi kartının tanımlanması

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kimler Başvurabilir?

Ziraat Bankası birleştiren tüketici kredisi olanağını tüm kredi kartı borçlularının faydalanabilmesi için kamuoyuna duyurulmuştur. Birleştiren ihtiyaç kredisi, tüm borçlulara ödeme noktasında avantaj tanırken diğer bankalara ait borcu olanları da kapsayan bir uygulamadır. Herhangi bir bankadan kredi kartına sahip ve kredi kartını kapatmak için yeterli ekonomik düzeyi bulunmayan borçlular bu uygulamadan çeşitli vade olanakları ile yararlanabilir. Kişinin beyanı borcun taksitlendirilmesinde esas alınmaktadır. Banka hangi tür kredi verirse versin müşterisinin ödeme ve borçluluk durumlarını kontrol etmektedir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Maksimum Ne Kadar Alabilirim?

Birleştiren ihtiyaç kredisi 31 Aralık 2018 tarihinde Ziraat Bankası tarafından bireysel kredi kartlarının ödenmesi için verilen kredi imkânıdır. Birleştiren ihtiyaç kredisi maksimum ne kadar alabilirim sorusunun yanıtı olarak kredi kartı borcu limitinin esas alındığı söylenilebilir. Müşterilerin, bu kredi kapsamında borçları Ziraat Bankası tarafından ödenir ve diğer kredi kartı iptal ettirilir. Birleştiren kredi tutarı ihtiyaç kredisinin yürürlüğe girdiği tarih için geçerlidir. Bu uygulamaya göre gelir düzeyine uygun bir ödeme planı çıkarılarak söz konusu borç taksitlendirilerek müşteriye kolay ödeme fırsatı tanınır.  Bu sayede uygun koşullarda ödeme fırsatı sunularak finansal yapı dengelenmiş olmaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

31 Aralık 2018 esas alınarak nakit avans kullanan ve kredi kartı ödeme zorluğu çekerek gecikme yaşayanların yükü azaltılarak vade seçenekleri ile borç ödenebilir duruma getirilmektedir. Uygulamaya göre borçlu kişi Ziraat Bankasına başvurarak borç tutarını belirtmeli ve bankanın onayını beklemektedir. Bankanın kredi alınmasını uygun bulması durumunda gerekli evraklarla müracaat edilmektedir. Müşteriye kolaylık sağlayan kredinin üst limiti borç tutarına göre belirlenirken 24 aya %1,10 tutarında, 60 ay vadede ise aylık  %1.20 oranında birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranı işlemektedir.

1 YORUM

 1. Kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bu borcunu kapatmak için Ziraat Bankası’ndan “birleştiren ihtiyaç kredisi” alacak. Uygulamadan yararlanmak isteyenler, kimlik belgesi ve gelirlerini gösteren belgeyle Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapabilecek.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here