Ziraat Bankası Combo Kart 2 Özellik Tek Kartta!

4174
0

Çalışmalarını yakından takip ettiğim bankalardan bir tanesi olan Ziraat Bankası yeni ürünü olan Combo Kart ile mevcut müşterilerinin kullanımına daha önceden sunmuş olduğu banka kartı ve kredi kartını tek bir kartta bir araya getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca ilerleyen günlerde çeşitli kampanyaları da olacak bu kartla birlikte Bonus yerine Combo Lira kazanacak ve alışverişlerinizde kullanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Combo Kart

Ziraat Bankası Combo Kart

Ziraat Bankası son dönemlerde yaptığı düzenlemelerle bankacılık sektörüne önemli yenilikler getirdi. Yapılan düzenlemeye göre Combo kart adı altında çıkarılan ürün ile birlikte kredi kartı ve banka kartı tek bir kart altında birleştirildi. Bu karta ait kavramsal tasarım 2011 yılında yapıldı.

Bankkart Combo ismiyle tanıtılan debit kart ile kredi kartının bir arada bulunduğu kartta POS cihazı ile alışveriş esnasında ödemenin hesap kartından mı kredi kartından mı çekileceği sorulacak. Böylelikle müşteriler istediği kartını rahatlıkla kullanabilecek. Bankanın genel müdürü tarafından yapılan açıklamalara göre Bankkart Combo Şubat ayı ile birlikte tüm müşterilere dağıtılmaya başlanacaktır. Bu kart aynı zamanda bütçe dostudur. Hem kredi kartı hem de banka kartının birlikte kullanılması ile esnek bir ödeme imkanı sunmaktadır.

Ziraat Bankası Combo Kart Basvurusu

Ziraat Bankası Combo Kart Başvurusu

Ziraat bankasının hem debit hem de kredi kartının bir arada bulundurduğu combo ürünlerinden biri de Bankkart Genç kartıdır. Kart için ekstra bir başvuru yapmaya gerek yoktur. Bu kart Kredi Yurtlar Kurumu tarafından burs ya da kredi alan öğrencilere verilmektedir. Kredi kartı özelliğini kullanabilmek için en yakın şubeye giderek bu özelliği aktif hale getirmek gerekmektedir. Alışveriş esnasında hangi karttan alışveriş yapılacağı belirtilmekte, böylece iki kart kullanma ve iki şifre hatırlama derdi ortadan kalkmaktadır.

Ziraat bankasına ait diğer kartlara başvuru yapmak için başvuru kanallarına bakıldığında bunlar içerisinde şube, müşteri iletişim merkezi, 4747 SMS şube, internet şubesi ve mobil şubedir. Bunlar arasından hangisinin tercih edileceği kart başvurusu yapacak olan kişinin tercihine bırakılmıştır.

Ziraat Bankası Combo Kart Özellikleri

Ziraat Bankası Combo kart hem kredi kartı hem de banka kartı olduğundan dolayı iki karta ait özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

  • Bu kart ile taksitli alışveriş yapabilir, Ziraat Bankası’na ait ATM’lerden para çekilebilir.
  • Aynı zamanda internet üzerinden de alışveriş için kullanılabilir.
  • Öğrenciler için verilen Bankkart Genç kartı ile hesapta para olmadığı zamanlarda Harçlık Avans içerisinden limit kadar alışveriş yapılabilmektedir.
  • Bunun için Kredi Yurtlar Kurumu üzerinden ödemenin devam etmesi yeterli olmaktadır. Bu ödeme yattığında Harçlık Avanstan harcanan para otomatik olarak alınmaktadır.
  • Bu kart ile birlikte KMH hesaplarınızdan yapacağınız alışverişlerinizi taksitlere bölebilir ve sizi zorlamadan ödeme yapabilirsiniz.
  • İlerleyen süreçte kartınızla birlikte yapacağınız alışverişlerden Combo Lira kazanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Combo Kart Şifre Oluşturma

Bankadan ya da kurye aracığıyla aldığınız kartın şifresini 2 yöntem ile oluşturabilirsiniz.

Şubeden Şifre Oluşturma

Bankanızın şubesi size yakınsa şubeye gidebilirsiniz. Şubeye gittiğinizde gişeden sıra numarası alabilir ve kartınızı sıra size geldiğinde gişede çalışan personele vererek Pos yardımıyla yeni şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi Pos yardımıyla kendiniz belirleyeceksiniz.

KISA NOT: Şifre belirlerken ardışık sayılardan oluşmayan ve doğum tarihi girmemeli 19 ile başlayan bir şifre yapmamalısınız.

SMS İle Şifre Oluşturma

Dilerseniz şubeye gitmeden de şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Kartınızı kuryeden teslim aldıktan sonra kartın bilgilendirme metinlerini okuyunuz.

SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndermeniz gerekmektedir.

KISA NOT: Kartınız ile birlikte size gelen evrakları incelediğinizde kartınızı çıkardığınız alanın altında kredi kartınızın limitini ve eski şifrenin geçerli olup olmayacağı bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Combo Kart 2 Özellik Tek Kartta!
3.3 (66.67%) 3 votes

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here