Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücretleri 

1780
0

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücretleri 

Birçok insan günlük yaşantısı içerisinde para takibini bankalar üzerinden yapıyor. İşlemlerin kaydedilmesi, kolay para transferi ve vakit kazancı açısından internet bankacılığı da gün geçtikçe tercih edilmeye başlanmaktadır. Ortak banka müşterilerinin birbirlerine yaptıkları para transferleri havale, farklı banka müşterilerinin birbirlerine yaptıkları para transferleri ise EFT olarak geçmektedir.

Türkiye’de müşteri ağı en geniş bankalardan biri olan Ziraat Bankası, EFT ve havale işlemlerinde de tercih edilme oranı yüksek bankaların başında gelmektedir. Artık birçok bankacılık işlemi Ziraat Bankası telefon uygulamaları ve internet adresi üzerinden yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası müşterileri yapmış oldukları hızlı işlemler sayesinde hem vakitten kazanmaktalar, hem de güvenilir bir şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Çoğunluğun bildiği üzere Ziraat Bankası Türkiye’deki devlet bankalarından birisidir. Bu durumda birçok müşterinin Ziraat Bankasını tercih etmesine sebep oluyor.

Ziraat Bankası Havale Saatleri

Ziraat bankasından havale işleminizi eğer şube içerisinden yapacaksanız mesai saatleri içerisinde bu işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Onun dışında ATM ve İnternet Bankacılığı kanalıyla 7 Gün 24 Saat havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Havale Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası Havale ve EFT ücretleri her sene düzenlenir. Rakamlar genel müşterilere göre hazırlanmıştır. Banka ile anlaşması olan kurumsal ve bireysel müşteriler farklı bir ücretlendirme sistemine tabi tutulmaktadır.

  • İnternet şubesi üzerinden bir başka Ziraat hesabına yapılan havale işlemi 1.50 TL olarak ücretlendirilir.
  • ATM üzerinden yapılan bir havale işlemi için ise 5 TL masraf kesilecektir.
  • Transfer işlemi yaptığınız hesaplar aynı şubede bulunuyorsa bu işlemden masraf alınmayacaktır.
  • Şube içerisinden yapılan havale işlemleri için azami 35 TL 0,50% olacak şekilde azami 400 TL olacak şekilde değişmektedir.

Ziraat Bankası Havale Saatleri

Ziraat Bankasından EFT işlemi yapabilmek için saat 17.00‘a kadar vaktiniz bulunmaktadır.Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemleri ertesi gün işleme alınacaktır.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

Çok yaygın kullanılan EFT işlemlerinin de ücreti bulunmaktadır.

  • Ziraat bankasının ATM’si kullanılarak yapılan EFT işlemleri için 7 TL masraf alınmaktadır.
  • EFT eğer geç saatte yapılırsa 9 TL olarak tahsil edilmektedir.
  • İnternet Bankacılığı aracılığıyla yapılacak EFT işlemi için 3,50 TL masraf alınmaktadır.
  • Şube içerisinden hesabınızdan yapacağınız EFT işlemi için asgari 45 TL olmak üzere 0.40% asgari oran olacak şekilde azami 500 TL masraf alınmaktadır.
  • Kasadan yapılan EFT işlemleri için asgari 50 TL olmak üzere 0.50% asgari oran olacak şekilde azami 500 TL masraf alınmaktadır.
Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücretleri 
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here