Ziraat Bankası Finans Grubu Uzman Yardımcısı Alımı

2347
0

Ziraat Bankası Finans Grubu Uzman Yardımcısı Alımı

Ziraat Bankası her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli bölümlerde çalışacak personel alımlarına devam ediyor. Uzun zamandır sınav yapmayan ve alım yapmayan banka bu yıl Ziraat Finans Grubu için tam 105 yeni personel alacak. Bankadan yapılan açıklamaya göre;

Ziraat Finans Grubu içerisinde yer alan Şirketlerimizden;

 • Ziraat Katılım Bankası A.Ş. bünyesinde İstanbul’da görev alacak 70 kişi,
 • Ziraat Leasing A.Ş. bünyesinde Adana, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır veya İstanbul’da görev alacak 15 kişi,
 • Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. ve Ziraat Yatırım A.Ş. bünyesinde İstanbul’da görev alacak 20 kişi,

olacak şekilde toplamda 105 Uzman Yardımcısı istihdam edilecektir. Sizlerde Ziraat Bankasında çalışmak ve kariyerinize bu bankada devam etmek için başvuru şartlarına göz atarak hemen vakit kaybetmeden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Görev Tanımları

Ziraat Katılım Bankası A.Ş.: Katılım Bankacılığı ilkeleri doğrultusunda, Kredi Tahsis, Firma Analiz, Hazine, Operasyon ve Pazarlama birimlerindeki işlemleri yürüterek müşterilerimize etkin hizmet sunmak.

Ziraat Leasing A.Ş.: Finansal Kiralama ürünlerinin Kredi, Operasyon, Pazarlama ve Satış işlemlerini yürüterek müşterilerimize etkin hizmet sunmak.

Ziraat Yatırım A.Ş.: Pay Piyasası, Türev Araçlar, Kurumsal Finansman, Araştırma, Aracılık ve Satış İşlemleri (telefonla verilen aracılık hizmetleri dahil) alanlarında hizmet sunmak.

Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş.: Portföy Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, Araştırma, Risk Yönetimi, Pazarlama, Mali İşler ve İnsan Kaynakları alanlarında hizmet sunmak.

Ziraat Finans Grubu Uzman Yardımcısı Başvuru Koşulları

Başvuru yapıldıktan sonra 2 aşamalı bir sistemden geçeceksiniz. İlk olarak sınav süreci yazılı olarak yapılacak daha sonra ise sınavda başarılı olan öğrenciler arasında mülakat yapılacaktır.

 • İşe alım sürecinin ilk aşaması olan yazılı sınavı Anadolu Üniversitesi yapacak. Sınav 2 merkezde olmak üzere (Ankara ve İstanbul) 06 Ağustos 2017 Pazar günü saat 10:00’da alım yapılacak her şirket için aynı anda yapılacaktır.
 • Şirket, gerek duyduğu zamanlarda sınav giriş yerlerini önceden duyurmak kaydı ile değiştirebilir. Bu yüzden duyuruyu sürekli takip etmenizde fayda var.
 • Sınavda başarılı olan öğrencilerin yapılacağı mülakat süreci başvurduğunuz şirket tarafından yapılacaktır.
 • Finans sınavı bazında aday, bu kapsamdaki Şirketlerden bir tanesini seçerek başvuru yapabilecektir,
 • Sabah ve öğle oturumu olacak şekilde diğer alımlar içinde sınav yapılacağı için adaylar başvuru şartlarını taşıması halinde diğer sınava da sınav ücretlerini yatırarak başvuru yapabilirler.

Ziraat Finans Grubu Uzman Yardımcısı Adaylarda Aranan Şartlar

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 2. 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak,
 3. Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak, (Mülakat sırasında diploma/öğrenci belgesi kontrolü yapılacaktır)
 4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 5. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,
 6. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
 7. Devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir)
 8. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ziraat Finans Grubu Uzman Yardımcısı Başvuru Süreci

Başvuru süreci ve sınavın ne zaman yapılacağı için haberimizi okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Finans Grubu Uzman Yardımcısı Alımı
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here