Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

1757
0
Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Tarihi önce ”17 Ağustos” olarak belirlenen, sonrasında yıl sonuna kadar ertelenen ancak daha sonra ”31 Ocak 2018” olarak belirlenen; kredi kartlarının internet alışverişine kapatılması kararı artık uygulamaya koyulmuş bulunuyor. Kredi ya da banka kartı sahipleri, sahip oldukları kartın internetten yapılacak alışverişlerde kullanılabilir olmasını sağlamak için ise bu işlem için onay vermeleri gerekiyor. Sadece tek bir seferde vereceğiniz bu onay sonucunda, kartınız artık internetten alışveriş yapabilme özelliğini geri kazanacaktır. Bu sayede sizler de internetten dilediğiniz bir siteden, dilediğiniz bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Peki, Ziraat Banka ya da Kredi Kartı sahipleri bu işlemi nasıl yapabilirler?

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Belirli limitler dahilinde kullanıma sunulan kredi kartları hayatı önemli ölçüde kolaylaştırmıştır. Bu kartlar aynı zamanda internet ortamında bazı e-ticaret siteleri üzerinden de ürün alışverişi yapabilmeye imkan sağlamaktadır. Belirli limit ölçüsünde yapılan alışverişlerin en güzel avantajı ise pek çok farklı ürünü taksitle, çok daha kolay ve avantajlı bir şekilde satın alabilmektir. Uygulanan yeni karar ile birlikte bazı Ziraat Bankası Kredi Kartı sahipleri internetten onay işlemini tamamlamadan alışveriş yapamıyor. Bu bir sorun değil, çünkü sadece 1-2 dakikalık bir başvuru işlemi ile kartınızı yine eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Henüz Ziraat Bankası kredi kartına sahip değilseniz, başvuru yaparak sicilinizin düzgün olması durumunda hemen sahip olabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası resmi web sitesi üzerinde Kredi Kartı Başvurusu formunu doldurmalısınız. Formda sizlerden bazı gerekli temel bilgiler istenilmektedir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz, başvurunuzun değerlendirilmesi açısından son derece önemlidir. Kredi Kartı başvurusunu ayrıca bizzat Ziraat Bankası şubesine giderek de yapabilirsiniz.

Not: Başvurunuzu yaparken, talep ettiğiniz kredi kartının internet alışverişine açık olmasını özellikle talep etmelisiniz. Bu sayede başvurunuz kabul edildiğinde, tarafınıza ulaştırılacak kredi kartı internet alışverişlerinde kullanılabilir nitelikte olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Sahip olduğunuz kredi kartı ile internette ki herhangi bir site üzerinden alışveriş yapabilmek için aşağıdaki işlemlerden birisini yapmanız yeterli olacaktır.

Buna göre;

  • Ziraat Müşteri Hizmetleri telefon numarası olan 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralarından birisini arayabilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığı şubesinden (ki buna Mobil Ziraat uygulaması da dahil) bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bizzat Ziraat Bankası şubesine giderek de, kartınızın internet alışverişlerine açılmasını isteyebilirsiniz.

Bu yöntemler arasında en kolayı ise internet şubesi üzerinden işlemleri gerçekleştirmektir.

Ziraat Bankası Banka Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Tıpkı kredi kartınız için olduğu gibi, kullanmakta olduğunuz Ziraat Bankası Banka Kartı için de kartınızın internet alışverişlerine açılması işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bunun için de izleyeceğiniz yol tıpkı kredi kartı için belirttiğimiz yöntemler ile aynıdır.

Yani; dilerseniz internet bankacılığı, dilerseniz müşteri hizmetleri veya bizzat bankaya giderek bu işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı E-Ticaret Onayı

Sonuç olarak; e-ticaret siteleri üzerinden taksitli ya da peşin bir şekilde satın almayı düşündüğünüz ürünler için ihtiyaç duyduğunuz kredi kartı kullanımını kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda banka kartınız için de geçerlidir. Nitekim VISA ya da MasterCard gibi alt yapıya sahip olan bu kartlar, kredi kartı niteliğinde işlemleri gerçekleştirebilmenize imkan sağlamaktadır.

Banka kartlarının tek farkı ise herhangi bir limit sunmuyor olması ve de taksit ile ürün alamıyor olmanızdır. İnternet alışverişlerine açtırdığınız da, hem banka hem de kredi kartınız ile dilediğiniz gibi alışverişler yapabilirsiniz. Yani her alışveriş yapmak istediğinizde tekrar tekrar onay vermeniz gerekmiyor. Bu sayede tek seferlik bir işlemdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here