Ziraat Bankasından Katılım Hesabı Açılır Mı?

904
0

Ziraat Bankası 1863 yılında Mithat Paşa tarafından, çiftçilerin sorunlarına katkıda bulunmak için Memleket Sandıkları adı altında kuruldu fakat sorunlar büyüdüğünden dolayı 1883 yılında Menafi Sandıklarına dönüştürüldü. 1888 yılında ise Menafi Sandıkları da bugün bildiğimiz Ziraat Bankası haline geldi. Bankacılık da en iyi sonuçlar elde ettiği için Ziraat Bankası müşteri güvenini de kazandı.

Ziraat Bankası Ne Zaman Katılım Hesabını Hizmete Açtı?

Müşteri memnuniyetini en iyi şekilde karşılayan Ziraat Bankası, 2015 yılının Mayıs ayında, katılım hesabını hizmete açtı. Faiz konusunda detaycı olan İslami yerlere de hizmet götürmeye başladı.

Katılım Bankalarının Özellikleri Nelerdir?

Katılım bankacılığı tamamen faizsiz sistem kullanır. Katılım bankaları, katılımcıların bankalarına yatırdıkları fonları, ticari yönlerde kullanırlar. Bu ticari amaçla yaptıkları fonları kar ya da zarar elde ederek, katılımcıların fonlarının oranı kadar dağıtırlar. Katılım bankaları ve katılım müşterileri kar ortaklığına bağlı bir ilişki içindeler. Katılım bankaları ticari faaliyetler ile oluşan karın %80’ini dağıtırken bu durumda kalan %20’lik kısımda kurum payı olarak ayrılır. Katılım bankaları, diğer bankalar gibi, müşterilerinin kredi kullanmalarına izin vermez. Katılım bankalarında, peşin alma ve vade farkı ile satma mantığı vardır.

Ziraat Bankası Katılım Hesabı Açmak

Ziraat Bankası tarafından hizmete açılan Ziraat Katılım Bankacılığının en önemli avantajı büyük bir kitleye hitap etmiş önemli işler yapmış olmasıdır. Türkiye de ilk kamu katılım bankası olan Ziraat Bankası tarafından katılım hesabı açılabilir ve bu katılım hesabından özel işlem yapılır. Tüm bankacılık işlemlerini karşılayın Ziraat Bankası, insanlar adına başarı ve güven içinde hizmet vermektedir. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hesap açtırabilir ve para yatırabilirsiniz. Hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra evinize sözleşme ve kartınız gelecektir.

Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Katılım Bankası 2014 yılında kurulup, 2015 yılında faaliyet geçmiş bir bankadır. Toplumun her kesimine hitap etmesi ve her müşterisini ayrı dinleyip, yine müşterisine has çözümler üretmeyi kendisine felsefe edinmiş, 2016 yılı 1.250.000.000 TL sermayesi olan bankadır. Banka müşterilerinin hızlı ve kolay bilgiye ulaşması yine temel hedefleri arasındadır. Hesap bakiyesi öğrenmek son derece kolay.

Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi öğrenmenin kolay olduğu yukarıda belirtilmişti. Şimdi Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi öğrenmenin birtakım yolları mevcuttur. Bu yollar şunlardır; internet bankacılığı, mobil şube, banka şubesi ve ATM’ lerdir.

1) İnternet Bankacılığı ile Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenmek

Çağımızın gerekliliğinden biri olan internet hemen her evde bulunmaktadır. Ziraat Katılım ise müşterilerine kolaylık sunarak evlerin/ iş yerlerinden hızlıca işlem sağlamaları için “İnternet Şube” sini aktif hale getirmiştir. Ziraat Katılım Bankası‘nın internet sitesine girerek, İnternet Şube yazısına tıklanır. Açılan pencerede ister ” Müşteri No” ve şifre ile, isterseniz ” TCKN” ve şifre ile, isterseniz de ” Kart No” ve ” Kart Şifresi” ile giriş sağlayabilirsiniz. Ticari müşteriler içinse; ” Kullanıcı Kodu” nuzun olması gerekir. Bu kodu Ziraat Katılım Bankası Çağrı Merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. İnternet Şubesine giriş yapmak için gerekli olan şifreyi ise sistem üzerinden gerekli adımları takip ederek oluşturabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise ana sayfa ‘da ” Hesabım/Hesaplarım ” sekmesinden öğrenebilirsiniz.

2) Mobil Şube Aracılığıyla Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenmek

Akıllı telefonların hayatımızla iç içe olmasıyla beraber bankalar telefonla her an her yerden işlem yapma olanağı sağlayan mobil uygulamalar piyasa çıkarmıştır. Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenmek için; mobil uygulamayı telefonunuza indirin. Müşteri numaranızı ve mobil şube için oluşturulan şifrenizi girin. Uygulamanın anasayfa’sında Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi‘ni öğrenmiş olacaksınız.

3) ATM’ den Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenmek

Ziraat Katılım kartınızla herhangi bankanın ATM’ lerinden kartınızla ve beraberinde gelen şifresiyle öğrenebilirsiniz. Eğer yakınlarınızda Ziraat Katılım ATM’ si bulunmuyorsa, herhangi bir bankanın ATM’ si üzerinden belirli bir ücret karşılığında Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenebilirsiniz.

4) Banka Şubesinden Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenmek

İnternet erişiminiz yok, mobil uygulama kullanamıyor ve ATM’ den işlem sağlayamıyorsanız endişe etmenize gerek yok. Ziraat Katılım Hesap Bakiyesi Öğrenmek için banka şubelerine gidebilirsiniz. Şube içerisinde gişe işlemlerinden sıra numarası alarak Ziraat Katılım Hesap Bakiyenizi öğrenebilir, belirli bir ücret karşılığında paranızı çekebilirsiniz.

Ziraat Bankasından Katılım Hesabı Açılır Mı?
5 (100%) 1 vote

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!

Please enter your comment!
Please enter your name here